PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Krimmler Wasserfälle - Rakousko

Základní informace

Krimmler Wasserfälle, česky Krimmelské vodopády, jsou největší vodopády v Rakousku, nacházející se na okraji městečka Krimml necelých 100 kilometrů východně od Insbrucku.

Krimmler Wasserfälle, Rakousko

Třistaosmdesát metrů vysoké vodopády padají ve třech kaskádách v působivém skalnatém údolí Krimmler Tal. To vzniklo asi před 30 miliony lety kolizí africké a evropské pevninské desky a prohloubeno bylo působením ledovcové eroze. Tři stupně vodopádů, zvané Unteren o výšce 140 metrů, Mittleren, 100 metrů vysoký, a 140 metrů dosahující Oberen, zůstaly zachovány, neboť je tvoří odolná žula.

Vodopády napájí řeka Krimmler Ache, sbírající vodu z ledovce. Proto jejich průtok během roku kolísá. Zatímco v únoru nepřesahuje 500 m³ za hodinu, v červenci tudy proudí za stejnou dobu 20 000 m³. Rekord byl zaznamenán při povodních roku 1987, kdy množství vody protékající za hodinu vodopády dosáhlo 600 000 m³.

Kolem vodopádu je možné se vydat po pohodlné cestě s vyhlídkami. Původní obchodní stezka tu vedla již ve středověku a využívali ji kupci, kteří vyměňovali sůl ze zaalpských zemí za výrobky italských řemeslníků. S rozvojem turismu vzniklo na levém břehu řeky roku 1835 schodiště, vedoucí na vrchol nejnižšího stupně. Celá trasa pak byla dokončena roku 1900 poté, co do této oblasti byla protažena železnice a začaly sem proudit desítky tisíc turistů ročně. Další změna přišla až na konci 20. století, kdy část cesty byla zpřístupněna návštěvníkům s pohybovým omezením.

Dnes je okružní stezka Wasserfallweg otevřena od začátku dubna do konce října a každý rok jí projde kolem čtyř set tisíc zájemců. Začíná u informačního centra ÖAV a během 6,8 kilometrů překoná převýšení 503 metrů. I když se to zdá na první pohled náročné, je doporučována i pro rodiny s dětmi. Navíc zvysoka padající voda se při dopadu tříští a kapky osvěžují okolní vzduch. Vzniká tu tak blahodárně působící mikroklima, které je dle studie vhodné pro posílení imunity, ale i léčbu dýchacích cest a alergií.

Oficiální webová stránka: https://www.wasserfaelle-krimml.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY