PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Kurfürstendamm - Německo, Berlín

Základní informace

Kurfürstendamm je slavný berlínský bulvár, který leží v oblasti čtvrti Charlottenburg.

Jedna z nejslavnějších a nejstarších ulic v Berlíně získala název někdy mezi lety 1767 a 1787 podle kurfiřta z Brandenburgu. Slovo „damm“ pak odkazuje na původní jezdeckou stezku, sestávající z vedle sebe naskládaných opracovaných dřevěných kůlů, která vedla z braniborského markrabství až do loveckého zámečku v Grunewaldu. Její velkou část bylo možné v mapách nalézt už v roce 1685.

O skoro dvě stě let později byla tato často využívaná stezka přeměněna z osobní iniciativy prvního německého kancléře Otto von Bismarcka na ohromující a honosný bulvár, dosahující šířky až 53 metrů. Svoji zlatou éru pak ulice zažila ve dvacátých letech 20. století, kdy se přeměnila na vyhledávané centrum zábavy a nočního života. Její slibný rozvoj však ukončila ekonomická krize a poté postupný nástup fašismu. V této době se také obchody místních židovských obchodníků staly terčem a cílem několika děsivých pogromů, které vyvrcholily 9. listopadu 1938 Křišťálovou nocí, při níž bylo zabito a zatčeno množství Židů a bylo zničeno přes sedm tisíc židovských obchodů.

O svou bývalou slávu pak definitivně Kurfürstendamm přišla během druhé světové války, kdy na ni v průběhu Bitvy o Berlín dopadlo obrovské množství bomb. Po rozdělení Berlína mezi čtyři vítězné mocnosti připadla Kurfürstendamm do prostoru britského sektoru. Proto se později stala územím Západního Berlína, a tak mohla brzy navázat na svou dřívější prosperitu i věhlas.

Dnes je tato tři a půl kilometru dlouhá ulice sídlem nespočtu luxusních obchodů, přepychových hotelů, restaurací, butiků, barů i mnoha módních salónů proslulých značek a pracovištěm návrhářů věhlasných jmen.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY