PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Lake District - Anglie

Základní informace

Lake District je kopcovitá oblast na severozápadě Anglie překypující neuvěřitelným množstvím jezer a kopců a ukrývající nejkrásnější scenerie v Anglii. Kromě třpytivých jezer tu narazíte na nejvyšší horu Anglie (Scafell Pike), chráněná údolí, vřesoviště i členité mořské pobřeží Cumbrie.

Lake District, Anglie Lake District, Anglie Lake Buttermere, Lake District, Anglie Wast Water, Lake District, Anglie Ennerdale Water, Lake District, Anglie Anglie Lake District, Brant Fell, Lake Windermere with the Langdale peaks

Čím Lake District zaujme návštěvníky

Oblast po generace okouzlovala návštěvníky a inspirovala slavné spisovatele a básníky včetně Williama Wordswortha a Beatrix Potter. Přírodní půvaby tu převažují nad lidskými výtvory, ale pokud se zajímáte o historii, jistě vás potěší množství keltských pozůstatků, římských památek, sakrálních staveb a honosných sídel anglických baronů.

Mezi místa, která byste si neměli nechat ujít patří jezera Ullswater a Buttermere, městečka Keswick a Windermere, kamenný kruh Castlerigg či romantické údolí Borrowdale. Celá oblast je ideálním místem pro pěší turistiku.

V Lake District si přijdou na své i milovníci dobrého jídla. Restaurace oceněné michelinskou hvězdou, útulné kavárny, malé pivovary, farmářské trhy a to vše doprovázené místní pohostinností jsou dalším důvodem k návštěvě této lehce odlehlé oblasti.

Vzdálenost od Londýna: cca 500km

Oficiální webová stránka: www.lakedistrict.gov.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY