PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Le Grau du Roi - Francie

Základní informace

Le Grau-du-Roi je malebné městečko s přístavem v jihofrancouzském regionu Languedoc-Roussillon.

Le Grau du Roi, Camargue, Francie

Počátek Le Grau-du-Roi se datuje do roku 1570. Tehdy na plavebním kanále, po němž z Aigues-Mortes vyrážely lodě na křížové výpravy, vytvořila obrovská bouře nové mělké salinové jezero. Tento fakt se odráží i v názvu města. Výraz „grau“ pochází z okcitánštiny a označuje právě tento typ jezera, „roi“ pak ve francouzštině znamená král. Název tak lze přeložit jako Královo jezero. Z počátku kolem nového jezera vyrostlo několik rybářských chatrčí, které se časem změnily ve větší osídlení a roku 1867 byly zařazeny jako městská část do Aigues-Mortes. O dvanáct let později ale město získalo svoji samostatnost.

Le Grau-du-Roi je sevřené mezi Středozemním mořem a jezerem, takže se nemohlo moc rozšiřovat. I přesto vsadilo na svůj půvabný přístav a 18 kilometrů písečných pláží a na počátku 20. století se rozhodlo orientovat se na turisty. Ti začali ve větším množství přijíždět především po protažení železnice z Nîmes roku 1909. Vlak také umožnil místním farmářům rozjet prodej bílého vína a ryb na celostátní úrovni.

Brzy se tak z Le Grau-du-Roi stalo oblíbené přímořské letovisko, jehož centrum se soustředilo kolem majáku z 19. století. Velké změny však přišly během druhé světové války. Do vesnice byly umístěny vojenské jednotky a místní zastupitelstvo bylo rozpuštěno. Roku 1942 pak zde život utichl úplně, neboť pobřeží bylo plné min a pastí a dřevo z domků armáda použila na obranný val.

Po osvobození v srpnu 1944 došlo k přestavbě celé vesnice pod vedením architekta Jeana Balladiera tak, aby odpovídala moderním turistickým trendům. V rámci toho tu vznikl i přístav Port Camargue, dokončený až roku 1985, takže dnes se město může pochlubit největším jachtařským přístavem v Evropě.

Oficiální webová stránka: www.ville-legrauduroi.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY