PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Le Suquet - Francie, Cannes

Základní informace

Staré město v Cannes se rozkládá nad zdejším přístavem na kopci Le Suquet. Na jeho vrcholku stojí hrad z 12. století, který je domovem muzejních sbírek, a také historicky cenné církevní stavby. Kromě toho narazíte ve zdejších úzkých uličkách na mnoho restaurací a kaváren a konají se tu také pravidelné trhy.

Vyvýšené místo nazývané „Le Suquet“ bylo osídleno již v době Římanů a na jeho vrcholku kdysi stával starý římský kostel. V 11. století se pahorek stal majetkem mnichů z nedalekých Lérinských ostrovů, později zde bylo vybudováno středověké opevnění, které mělo chránit canneský přístav před výbojnými nájezdníky. Zbytky opevnění ze 14. století lze dodnes spatřit na vrcholku kopce, spolu s čtyřhrannou strážní věží Tour du Suquet, jejíž stavba byla započata již ve 12. století. Dominantou celé čtvrti je opatský hrad z konce 11. století, ve kterém dnes sídlí ústřední městské muzeum, Musée de la Castre.

Muzeum návštěvníky uchvátí především rozsáhlou a velmi zajímavou sbírkou hudebních nástrojů z celého světa, mezi nimiž objevíte například takové poklady jako zvonkové náhrdelníky z Konga nebo asijskou loutnu s pouzdrem z hadí kůže. Kromě hudebních nástrojů je v muzeu k vidění etnologická sbírka badatele Lycklamy se zajímavými exponáty ze všech kontinentů. Národopisná a archeologická sbírka obsahuje etruské sarkofágy, římské amfory nebo starověké pohřební předměty. V muzeu si nadto můžete prohlédnout také malby a fotografie starého Cannes.

V těsné blízkosti hradu stojí románská kaple sv. Anny z 12. století a také chrám Notre-Dame-de-l’Ésperance, jehož stavba byla dokončena v roce 1648 ve stylu provensálské gotiky. Z pahorku je úchvatný výhled na canneský přístav a také na pobřežní promenádu La Croisette. Z vrcholku kopce se vinou úzké uličky se starými domky, v nichž sídlí množství kaváren, restaurací, pekáren a obchůdků se suvenýry. Ulička Meynadier je nestarší v Cannes a kdysi bývala hlavní ulicí římského fóra.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY