PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Le Suquet - Francie, Cannes

Základní informace

Staré město v Cannes se rozkládá nad zdejším přístavem na kopci Le Suquet. Na jeho vrcholku stojí hrad z 12. století, který je domovem muzejních sbírek, a také historicky cenné církevní stavby. Kromě toho narazíte ve zdejších úzkých uličkách na mnoho restaurací a kaváren a konají se tu také pravidelné trhy.

Vyvýšené místo nazývané „Le Suquet“ bylo osídleno již v době Římanů a na jeho vrcholku kdysi stával starý římský kostel. V 11. století se pahorek stal majetkem mnichů z nedalekých Lérinských ostrovů, později zde bylo vybudováno středověké opevnění, které mělo chránit canneský přístav před výbojnými nájezdníky. Zbytky opevnění ze 14. století lze dodnes spatřit na vrcholku kopce, spolu s čtyřhrannou strážní věží Tour du Suquet, jejíž stavba byla započata již ve 12. století. Dominantou celé čtvrti je opatský hrad z konce 11. století, ve kterém dnes sídlí ústřední městské muzeum, Musée de la Castre.

Muzeum návštěvníky uchvátí především rozsáhlou a velmi zajímavou sbírkou hudebních nástrojů z celého světa, mezi nimiž objevíte například takové poklady jako zvonkové náhrdelníky z Konga nebo asijskou loutnu s pouzdrem z hadí kůže. Kromě hudebních nástrojů je v muzeu k vidění etnologická sbírka badatele Lycklamy se zajímavými exponáty ze všech kontinentů. Národopisná a archeologická sbírka obsahuje etruské sarkofágy, římské amfory nebo starověké pohřební předměty. V muzeu si nadto můžete prohlédnout také malby a fotografie starého Cannes.

V těsné blízkosti hradu stojí románská kaple sv. Anny z 12. století a také chrám Notre-Dame-de-l’Ésperance, jehož stavba byla dokončena v roce 1648 ve stylu provensálské gotiky. Z pahorku je úchvatný výhled na canneský přístav a také na pobřežní promenádu La Croisette. Z vrcholku kopce se vinou úzké uličky se starými domky, v nichž sídlí množství kaváren, restaurací, pekáren a obchůdků se suvenýry. Ulička Meynadier je nestarší v Cannes a kdysi bývala hlavní ulicí římského fóra.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY