PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Lindau - Německo

Základní informace

Lindau je město ležící v jihozápadním cípu spolkové země Bayern na hranicích s Rakouskem, jehož historické centrum se nachází na stejnojmenném ostrově na Bodamském jezeře.

Lindau, Bodensee, Německo

Založili jej už Římané, ale první zmínka v historických dokumentech pochází z roku 882, kdy je připomínán místní ženský klášter. Ve 12. století byl ostrov obehnán silnou zdí, která sloužila (a stále ještě slouží) k jeho ochraně před vodou. O století později se z něj pak stalo svobodné říšské město.

Roku 1922 bylo k původnímu osídlení připojeno předměstí na pevnině, z nějž na ostrov vede most a železnice. Historická část města, obklopená vodou, má rozlohu 33 km² a tvoří ji především úzké uličky se štítovými domy. Velká část ostrova je pěší zónou s obchůdky, kavárnami a hospůdkami, jež doplňují tichá náměstíčka a malebná zákoutí s množstvím originálních kašen.

K nejstarším památkám zde patří tzv. Pohanská zeď, tedy zbytky hradby z 9. století. Pozornosti návštěvníků nemůže uniknout ani kostel svatého Štěpána na náměstí Marktplatz, jenž pochází ze 14. až 16. století. Na původních románských základech stojí renovovaná barokní stavba s rokokovými úpravami. Hned vedle se nachází kostel Panny Marie z 18. století.

Velkou zajímavostí je i renesanční radnice s nádhernými malbami na venkovních zdech. Milovníci umění jistě ocení rozsáhlé sbírky v tzv. Barokním domě, postaveném na základech staršího domu, který podlehl požáru. Právě tato budova je považována za nejkrásnější městský dům u Bodamského jezera.

Velmi příjemná je i procházka přístavem, kde lze obdivovat dvacet metrů vysokou věž čtvercového půdorysu ze 13. století, zvanou Mangturm. Přístup do ní byl možný jen z padacího mostu. Bývala součástí opevnění a sloužila jako městská brána a zároveň maják. Na sousedním molu stojí maják nový. Vznikl v roce 1856 a zájemci mohou vystoupat do výšky 33 metrů, kam vede 139 schodů. Naskytne se jim nádherný výhled na jezero a Alpy.

Rada: Nenechte si ujít některou z mnoha slavností, které se v Lindau konají, ať už se jedná o zahradní dny, jablečné týdny, dětský festival či Lindauer Oktoberfest.

Oficiální webová stránka: https://www.lindau.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY