PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Linderhof - Německo

Základní informace

Linderhof je zámek nacházející se na jihozápadě Bavorska v údolí Graswangtal v blízkosti ettalského kláštera. Byl vystavěn v době vlády Ludvíka II. Bavorského a je jediným zámkem, který byl dokončen za jeho života.

Linderhof, Německo

V 50. letech 19. století koupil bavorský král Maxmilián II. pozemky, k nimž patřilo i nádherné údolí sevřené horami. To se natolik zalíbilo jeho synovi a následníkovi trůnu, budoucímu králi Ludvíkovi II., že se rozhodl přestavět královskou loveckou chatu na zámeček v rokokovém stylu. Podnětem mu byla mimo jiné i návštěva Versailles v roce 1867, kdy odjel do Paříže na Světovou výstavu. Jeho původním plánem bylo existující stavbu jen přebudovat, ale pod dojmem zámku francouzského krále Ludvíka XIV. ji nechal zbourat a postavil zcela novou. Na inspiraci Francií odkazují i četné podobizny francouzských králů v interiéru. Základní kámen byl položen roku 1870 a vše bylo dokončeno o osm let později.

Ludvík II. nechal za svého života postavit tři zámky. Linderhof byl z nich nejmenší a také jediný dokončený během jeho života. Král plánoval tuto stavbu jen pro sebe, nechtěl tady přijímat oficiální návštěvy, ani se s nikým stýkat. I přesto zámku dominuje nádherný přijímací salón se dvěma mramorovými krby, v němž je vše zdobeno zlatem. Majestátně působí i tzv. zrcadlový sál, jehož dekorace kromě zrcadel tvoří zlato a slonovina, a který je zmenšenou kopií sálu v královské rezidenci v Mnichově. Obdiv vyvolává i gobelínový pokoj, kde jsou stěny vymalované tak, aby vypadaly jako pokryté tkaninou. Typické tu jsou tehdy módní pastýřské výjevy.

Největší místností na zámku je však ložnice, kterou osvětluje obrovský křišťálový lustr se sto osmi svícemi. V oválné jídelně, zařízené v králově oblíbené červené barvě, překvapí speciální výtah, kterým se z kuchyně dopravoval prostřený stůl – král se totiž nerad stýkal s lidmi.

Kolem zámku se na ploše 198 ha rozprostírá nádherný park, v němž se ukrývá mnoho dalších romantických staveb – najít tu lze umělou jeskyni, Maurský stánek ze zámku ve Zbirohu, který král koupil roku 1876, Labutí jezero či umělý vodopád, kde voda padá po třiceti mramorových stupních do nádrže se sousoším Neptuna. Nádherná je i terasa se sochami, bazénem a kašnou.

Oficiální webová stránka: www.schlosslinderhof.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
Skupiny vstup zakázán kvůli koroně

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY