PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Lloyd´s building - Anglie, Londýn

Základní informace

Budova Lloyd´s building leží v londýnské čtvrti City of London v ulici Lime Street a patří mezi architektonické unikáty. Své sídlo zde má pojistný trh Lloyd's of London (zkráceně Lloyd), která obsadila budovy Heysham Building a Cooper Building.

Historie společnosti Lloyd´s of London

Lloyd´s of London není pojišťovna, ale pojistný trh, který je nejstarším nepřetržitě aktivním pojistným trhem na světě. Neposkytuje samotné pojištění, ale působí jako regulátor trhu, stanovuje pravidla, podle nichž členové pracují a nabízí jim centrální administrativní služby. Je právnickou osobou, která se řídí zákonem Lloyd´s Act z roku 1871 a následnými zákony Parlamentu Spojeného Království. Své kořeny má v námořním pojištění a založil ho Edward Lloyd ve své kavárně Lloyd´s Coffee House v Tower Street kolem roku 1688. Zde se setkávali námořníci, obchodníci a majitelé lodí a Lloyd jim poskytoval spolehlivé novinky z námořního světa. Domlouvali se zde obchody a také pojištění. V roce 1871 přijal parlament první zákon Lloyd´s Act, který dal tomuto podnikání pevný právní základ. Další zákon z roku 1911 stanovil cíle společnosti, mezi něž patří podpora zájmů svých členů a shromažďování a šíření informací. Motto firmy je Fidentia, což je latinsky „důvěra“.

Architektonický skvost Lloyd´s building

Budovu nynějšího sídla Lloyd navrhl architekt Richard Rogers. Dne 18. 11. 1986 ji slavnostně otevřela královna Alžběta II. Nahradila tak původní budovu z roku 1928, ze které zbyl hlavní vstup, který je i dodnes zachován a plní tak funkci netradičního doplňku k této moderní stavbě.
Budova měří 88 metrů a má 14 pater. Na střeše každé věže stojí čistící jeřáby, které zvyšují celkovou výšku na 95.10 metrů. Stavebnicová konstrukce umožňuje změnit patra přidáním nebo odstraněním přepážek a stěn. Moderní vzhled budovy je dán také tím, že schodiště i výtahy nejsou umístěné uvnitř budovy, ale venku. Skleněné výtahy na této budově byly vůbec první svého druhu ve Velké Británii.

Uvnitř budovy se v místnosti Underwriting Room nachází zvon z lodi Lutine (Lutine Bell). Dnes zvoní při slavnostních příležitostech jako je návštěva vzácného hosta (dvě zvonění), výročí památky Dne příměří Remembrance Day a výročí významných světových událostí (jedno zvonění). V 11. patře budovy se nachází pokoj Committe Room – jídelna z 18. století, která byla postavena pro Roberta Adama, 2. hraběte ze Shelburne v roce 1763. Z původní budovy byla kousek po kousku rozebrána a umístěna na dnešní místo. V roce 2011 byla budova zapsaná na seznam chráněných památek.
Budovu původně vlastnila realitní kancelář z Dublinu Shelbourne Development Group, která ji v roce 2004 koupila od německé investiční banky. V červenci roku 2013 byla prodána čínské společnosti Ping An Insurance za cenu £ 260 milionů.Naproti přes silnici leží 26ti podlažní budova Willis Building, která byla vystavěna v roce 2004 na místě původní budovy společnosti Lloyd´s.

Veřejnost si může budovu prohlédnout pouze jedenkrát ročně v den Open House Day. Interiér budovy si však můžou zájemci prohlédnout i virtuálně na internetových stránkách budovy. Prohlídky s průvodcem jsou určeny zejména skupinám z finančního sektoru a studentům z univerzit, kteří studují obchod a finance (skupina max. 20 osob). Prohlídky je nutné si předem domluvit a zarezervovat u průvodců prostřednictvím emailu uvedeného na internetových stránkách budovy.

Nejbližší stanice metra: Bank, Liverpool Street, Monument, Fenchurch Street.

Zdroje:
http://www.maplord.cz/…yds-building
http://en.wikipedia.org/wiki/Lloyd's_of_London
http://www.lloyds.com/…iting-lloyds

Oficiální webová stránka: https://www.lloyds.com

Mohlo by vás také zajímat

The Shard

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY