PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Lloyd´s building - Anglie, Londýn

Základní informace

Budova Lloyd´s building leží v londýnské čtvrti City of London v ulici Lime Street a patří mezi architektonické unikáty. Své sídlo zde má pojistný trh Lloyd's of London (zkráceně Lloyd), která obsadila budovy Heysham Building a Cooper Building.

Historie společnosti Lloyd´s of London

Lloyd´s of London není pojišťovna, ale pojistný trh, který je nejstarším nepřetržitě aktivním pojistným trhem na světě. Neposkytuje samotné pojištění, ale působí jako regulátor trhu, stanovuje pravidla, podle nichž členové pracují a nabízí jim centrální administrativní služby. Je právnickou osobou, která se řídí zákonem Lloyd´s Act z roku 1871 a následnými zákony Parlamentu Spojeného Království. Své kořeny má v námořním pojištění a založil ho Edward Lloyd ve své kavárně Lloyd´s Coffee House v Tower Street kolem roku 1688. Zde se setkávali námořníci, obchodníci a majitelé lodí a Lloyd jim poskytoval spolehlivé novinky z námořního světa. Domlouvali se zde obchody a také pojištění. V roce 1871 přijal parlament první zákon Lloyd´s Act, který dal tomuto podnikání pevný právní základ. Další zákon z roku 1911 stanovil cíle společnosti, mezi něž patří podpora zájmů svých členů a shromažďování a šíření informací. Motto firmy je Fidentia, což je latinsky „důvěra“.

Architektonický skvost Lloyd´s building

Budovu nynějšího sídla Lloyd navrhl architekt Richard Rogers. Dne 18. 11. 1986 ji slavnostně otevřela královna Alžběta II. Nahradila tak původní budovu z roku 1928, ze které zbyl hlavní vstup, který je i dodnes zachován a plní tak funkci netradičního doplňku k této moderní stavbě.
Budova měří 88 metrů a má 14 pater. Na střeše každé věže stojí čistící jeřáby, které zvyšují celkovou výšku na 95.10 metrů. Stavebnicová konstrukce umožňuje změnit patra přidáním nebo odstraněním přepážek a stěn. Moderní vzhled budovy je dán také tím, že schodiště i výtahy nejsou umístěné uvnitř budovy, ale venku. Skleněné výtahy na této budově byly vůbec první svého druhu ve Velké Británii.

Uvnitř budovy se v místnosti Underwriting Room nachází zvon z lodi Lutine (Lutine Bell). Dnes zvoní při slavnostních příležitostech jako je návštěva vzácného hosta (dvě zvonění), výročí památky Dne příměří Remembrance Day a výročí významných světových událostí (jedno zvonění). V 11. patře budovy se nachází pokoj Committe Room – jídelna z 18. století, která byla postavena pro Roberta Adama, 2. hraběte ze Shelburne v roce 1763. Z původní budovy byla kousek po kousku rozebrána a umístěna na dnešní místo. V roce 2011 byla budova zapsaná na seznam chráněných památek.
Budovu původně vlastnila realitní kancelář z Dublinu Shelbourne Development Group, která ji v roce 2004 koupila od německé investiční banky. V červenci roku 2013 byla prodána čínské společnosti Ping An Insurance za cenu £ 260 milionů.Naproti přes silnici leží 26ti podlažní budova Willis Building, která byla vystavěna v roce 2004 na místě původní budovy společnosti Lloyd´s.

Veřejnost si může budovu prohlédnout pouze jedenkrát ročně v den Open House Day. Interiér budovy si však můžou zájemci prohlédnout i virtuálně na internetových stránkách budovy. Prohlídky s průvodcem jsou určeny zejména skupinám z finančního sektoru a studentům z univerzit, kteří studují obchod a finance (skupina max. 20 osob). Prohlídky je nutné si předem domluvit a zarezervovat u průvodců prostřednictvím emailu uvedeného na internetových stránkách budovy.

Nejbližší stanice metra: Bank, Liverpool Street, Monument, Fenchurch Street.

Zdroje:
http://www.maplord.cz/…yds-building
http://en.wikipedia.org/wiki/Lloyd's_of_London
http://www.lloyds.com/…iting-lloyds

Oficiální webová stránka: https://www.lloyds.com

Mohlo by vás také zajímat

The Shard

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY