PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Long Man of Wilmington - Anglie

Základní informace

Long Man of Wilmington, tedy Wilmingtonský dlouhý muž, je obrovská figura, jejíž obrysy lze vidět na kopci Windover Hill u vesničky Wilmington asi deset kilometrů severozápadně od Eastbourne.

Long Man of Wilmington, Anglie

Mýtický strážce kopců South Downs, vysoký 72 metrů, bývá nazýván i Wilmingtonským obrem a místní mu často říkají i Zelený muž.

Po staletí existovalo mnoho vysvětlení, co tato neobvyklá figura vlastně znázorňuje. Dočíst se lze, že je to poutník s holí, o níž se opírá, odraz souhvězdí Orion, symbol plodnosti či starověký bojovník se zbraní. Jeho vznik se také datoval do doby železné či do neolitu, ale existovaly i teorie, které tvrdily, že figuru vytvořili mnichové z nedalekého převorství v 11. století. Někteří výzkumníci poukazovali i na podobnost Dlouhého muže s vyobrazením na římské minci ze 4. století, a spojovali jej proto s římským osídlením Británie.

Vše však vyvrátil výzkum, který zde proběhl v roce 2003 a který překvapivě datoval figuru až do 16. či 17. století. Představovat by tedy měla buď karikaturu významného muže či náboženský obraz související s reformací. To potvrzuje i fakt, že nejstarší známá malba Dlouhého muže pochází z roku 1710. Díky jejímu autorovi, zeměměřiči Johnu Rowleymu, víme, že tehdy obrysy figury nebyly tak zřetelné a byly viditelné jen za určitých světelných podmínek či když stráň pokryl sněhový poprašek. Naproti tomu byly jasnější rysy obličeje, které dnes už nejsou vidět vůbec.

Vše se změnilo v roce 1847, kdy kontury figury byly vyskládány žlutými cihlami, jež o více než sto let později nahradily betonové bloky. Ty jsou pravidelně udržovány a natírány bílou barvou, aby byl Dlouhý muž viditelný již z dálky.

Svoji barvu figura změnila pouze jedenkrát: během druhé světové války byla přemalována na zelenou, aby splynula s okolím a němečtí piloti ji nemohli používat jako orientační bod.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY