PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Long Man of Wilmington - Anglie

Základní informace

Long Man of Wilmington, tedy Wilmingtonský dlouhý muž, je obrovská figura, jejíž obrysy lze vidět na kopci Windover Hill u vesničky Wilmington asi deset kilometrů severozápadně od Eastbourne.

Long Man of Wilmington, Anglie

Mýtický strážce kopců South Downs, vysoký 72 metrů, bývá nazýván i Wilmingtonským obrem a místní mu často říkají i Zelený muž.

Po staletí existovalo mnoho vysvětlení, co tato neobvyklá figura vlastně znázorňuje. Dočíst se lze, že je to poutník s holí, o níž se opírá, odraz souhvězdí Orion, symbol plodnosti či starověký bojovník se zbraní. Jeho vznik se také datoval do doby železné či do neolitu, ale existovaly i teorie, které tvrdily, že figuru vytvořili mnichové z nedalekého převorství v 11. století. Někteří výzkumníci poukazovali i na podobnost Dlouhého muže s vyobrazením na římské minci ze 4. století, a spojovali jej proto s římským osídlením Británie.

Vše však vyvrátil výzkum, který zde proběhl v roce 2003 a který překvapivě datoval figuru až do 16. či 17. století. Představovat by tedy měla buď karikaturu významného muže či náboženský obraz související s reformací. To potvrzuje i fakt, že nejstarší známá malba Dlouhého muže pochází z roku 1710. Díky jejímu autorovi, zeměměřiči Johnu Rowleymu, víme, že tehdy obrysy figury nebyly tak zřetelné a byly viditelné jen za určitých světelných podmínek či když stráň pokryl sněhový poprašek. Naproti tomu byly jasnější rysy obličeje, které dnes už nejsou vidět vůbec.

Vše se změnilo v roce 1847, kdy kontury figury byly vyskládány žlutými cihlami, jež o více než sto let později nahradily betonové bloky. Ty jsou pravidelně udržovány a natírány bílou barvou, aby byl Dlouhý muž viditelný již z dálky.

Svoji barvu figura změnila pouze jedenkrát: během druhé světové války byla přemalována na zelenou, aby splynula s okolím a němečtí piloti ji nemohli používat jako orientační bod.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY