PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Lugano - Švýcarsko

Základní informace

Lugano leží v kantonu Ticino na břehu Luganského jezera (Lago di Ceresio) na hranici s Itálií. Z východu a jihu je město chráněno siluetami homolovitých hor Monte San Salvatore a Monte Brè.

Lugano, Švýcarsko Monte San Salvatore, Lugano, Švýcarsko Lago di Lugano, Lugano, Švýcarsko Lugano, Švýcarsko

Pokud si chcete užít nádherného panoramatického výhledu na Luganské jezero a jeho okolí, můžete se na vrcholky obou hor shlížejících na město vypravit. Z jižního předměstí Lugana s názvem Paradiso jezdí lanovka na horu San Salvatore. Hora Brè je sice vysoká pouhých 933 metrů, přesto však nabízí oslnivý výhled na jezero a nedaleké alpské vrcholky. Na její vrchol můžete vyjet po silnici nebo si užít cestu další ze zdejších kabinových lanovek.

Devízou Lugana je především jeho Staré město (Centro Storico), do nějž se návštěvníci můžou dostat lanovkou přímo z hlavního nádraží. Jeho paláce a kostely, úzké křivolaké uličky obklopené podloubími a náměstí s venkovními kavárničkami oplývají silně italským koloritem. Centrem Starého města je prostorné náměstí Piazza Della Riforma, v jehož středu stojí budova neoklasicistní radnice (Palazzo Civico) z poloviny 19. století.

Jihozápadně od hlavního náměstí stojí prostorný kostel Santa Maria Degli Angioli z 15. století, který byl kdysi součástí františkánského kláštera. V jeho interiéru návštěvníky ohromují renesanční fresky z první poloviny 16. století líčící výjevy ze života Ježíše Krista. Mistrovským dílem je především zobrazení Ukřižování Krista, dílo Bernardina Luiniho, žáka Leonarda da Vinciho. Nejvýznamnější církevní stavbou ve městě je pak katedrála San Lorenzo s raně renesanční fasádou a působivým rozetovým oknem s vyobrazením Madony s dítětem.

Lugano je domovem několika zajímavých uměleckých sbírek. Ve vile Ciani ze 17. století stojící v srdci městského parku sídlí Muzeum krásného umění vystavující obrazy a sochařská díla z období od 15. do 20. století. V další elegantní vile na břehu Luganského jezera sídlí Muzeum moderního umění, které pořádá krátkodobé výstavy prací významných umělců 20. a 21. století a do jeho stálých sbírek patří díla Edvarda Muncha, Egona Schieleho nebo Amedea Modiglianiho. V Kantonálním uměleckém muzeu mohou zájemci obdivovat jak díla světoznámých malířů (Renoir, Degas, Klee aj.), tak také zajímavou kolekci obrazů umělců pocházejících z kantonu Ticino.

Oficiální webová stránka: www.luganoturismo.ch/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY