PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Luzern - Švýcarsko

Základní informace

Luzern je hlavním městem stejnojmenného švýcarského kantonu. Jde o historické město ve středním Švýcarsku rozkládající se pod horou Pilatus na břehu Vierwaldstättského jezera, resp. jedné z jeho částí nazývané Luzernské jezero.

Luzern, Švýcarsko Kapellbrücke, Luzern, Švýcarsko Luzern, Švýcarsko

Nejvýznamnější památkou a symbolem města Luzern je především jeho dřevěný krytý most pro pěší přes řeku Reuss, tzv. Kaplový most (někdy uváděn také pod názvem Kapličkový most). Jedná se o nejstarší dřevěný most v Evropě, který byl postaven již ve 14. století coby součást městského opevnění. Bohužel se z převážné části nejedná o originál, protože v roce 1993 byl původní most výrazně poničen požárem. Uvnitř mostu je pod stříškou umístěn soubor deskových obrazů s motivy významných událostí z dějin města i Švýcarska.

Dále na západ spojuje luzernské Staré a Nové město další dřevěný krytý most, tzv. Spreuerbrücke (Most vetešníků) z 15. století. I uvnitř tohoto mostu můžeme obdivovat výtvarná díla, tentokrát s tématem Tance smrti a triumfem Krista. Staré město se rozkládá v ohybu řeky Reuss a je velmi kompaktní. Jsou pro něj charakteristické zejména historické měšťanské domy s fasádami zdobenými barevnými malbami.

Důležitou památkou Luzernu je tzv. Lví pomník (Löwendenkmal) v podobě mohutné sochy probodnutého umírajícího lva vytesaného do pískovcové stěny. Jedná se o památník švýcarské gardy, která během jednoho z revolučních útoků ve Francii v době Velké francouzské revoluce střežila královský palác v Paříži.

V Luzernu se nachází také několik zajímavých muzeí. Nejvýznamnějším z nich je Švýcarské dopravní muzeum (Verkehrhaus der Schweiz) s bohatou sbírkou historických dopravních prostředků. Milovníci hudby si nesmějí nechat ujít návštěvu Muzea Richarda Wagnera, které je umístěno ve vile, ve které tento významný německý hudební skladatel z období romantismu během svých pobytů ve Švýcarsku bydlel.

Oficiální webová stránka: www.luzern.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY