PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Mainz - Německo

Základní informace

Mainz, česky Mohuč, je hlavní město spolkové země Porýní-Falc, ležící necelých 40 kilometrů jihozápadně od Frankfurtu nad Mohanem.

Mainzer Dom, Mohuč, Německo

Sídlo na levém břehu Rýna založili už Keltové, ale roku 39 př. n. l. je vyhnali Římané, které zde postavili vojenský tábor Castrum Mogontiacum. Brzy se však objevily velké problémy se zásobováním vodou, a tak bylo nutné v 1. století n. l. postavit akvadukt. Pozůstatky stavby s až 23 metrů vysokými sloupy jsou dnes patrné jen na tzv. Römersteine. V 8. století tu vzniklo arcibiskupství, které se zanedlouho proměnilo v samostatné knížectví. Že bylo poměrně důležité, dokazuje i fakt, že zde roku 1085 na říšském sněmu obdržel český kníže Vratislav II. královský titul a v roce 1198 byl v Mohuči korunován českým králem Přemysl Otakar I.

Nejslavnějším místním rodákem je bezesporu vynálezce knihtisku Johannes Gutenberg. Právě jemu je věnováno muzeum, v němž si mohou zájemci prohlédnout repliku jeho dílny z roku 1450 a množství vzácných tisků, k nimž patří např. Gutenbergova bible a žaltář, v němž byly poprvé v tisku použity tři barvy. Po stejném géniovi je pojmenováno i hlavní náměstí, kterému dominuje jeho socha. Čára, která náměstí přetíná, označuje 50. rovnoběžku.

Další muzeum, tentokráte věnované římsko-gaelské minulosti, sídlí v renesančním Kurfiřtském zámku. Stavět se začal v roce 1627, ale dokončen byl až o sto padesát let později.

K nejpůvabnějším místům Mohuče patří malebná ulice Kirschgarten ve staré části města, kde byl po druhé světové válce zrekonstruován komplex hrázděných domů z 16. až 18. století. Dominantu města tvoří tzv. Kaiserdom. Červená stavba je zasvěcená svatému Martinovi a spolu se svatostánky ve Špýru a Wormsu patří k jediným třem dochovaným císařským dómům. Za prohlídku stojí i gotický kostel svatého Štěpána, který začal vznikat ve 13. století na starších základech kaple z 10. století. Spolu s velkou částí výzdoby kostela byly během druhé světové války zničeny i vitráže. Ty byly nahrazeny moderními, přičemž autorem některých z nich byl Marc Chagall.

Oficiální webová stránka: https://www.mainz.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY