PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Milky Way Adventure Park - Anglie

Základní informace

Milky Way Adventure Park je úžasný zábavní park, pyšnící se mnoha oceněními, který se nachází nedaleko Clovelly v malebné krajině severu anglického hrabství Devon.

Vznik Milky Way Adventure Park souvisí trošku překvapivě s rozhodnutím Evropské unie. V dubnu 1984 totiž začaly platit kvóty na produkci mléka, což přivodilo náhlý kolaps farmy rodiny Stanbury. Její majitelé Trevor a Christine však nesložili ruce do klína a už 1. července stejného roku otevřeli své pozemky veřejnosti. Postupně se jejich do té doby úspěšná farma měnila v zábavní park, určený pro zájemce všeho věku. Velký úspěch jejich projektu jim umožnil investovat nemalé částky do nových atrakcí, takže dnes tu lze strávit celý den, aniž by se návštěvníci nudili. A to za jakéhokoli počasí, neboť množství aktivit probíhá uvnitř prostoru o rozloze 10 000 m² a v zastřešené aréně je skoro tisíc míst.

Projet se tu lze na děsivých horských drahách, ale zažít je možné i bláznivé jízdy či pády a především děti oceňují i obrovské skákací polštáře. V parku se nachází i nejvyšší, nejrychlejší a nejdelší horská dráha v Devonu, zvaná Cosmic Typhoon, z níž si všichni kromě prudkých nečekaných sjezdů zapamatují i nádherný panoramatický výhled. Menší dobrodruzi se pak těší na jízdu na menší horské dráze zvaná Big Apple. Na ty, kteří hledají spíše poklidnější zábavu, tady čeká golf, lukostřelba, střelba laserem na terč, bludiště či výstava sci-fi memorabilií. Odpočinout si lze ve vláčku, který parkem projíždí, a jehož koleje mají rozchod 597 mm. Pro úplně nejmenší je připravené pískoviště a jízda na traktoru.

Stálé atrakce rodina Stanbury, které park dodnes patří, doplňuje přechodnými akcemi, např. každý rok tu vyroste Santova jeskyně. Stále oblíbenější je také konání svateb v parku. O chod parku se starají sami členové této rodiny spolu s několika zaměstnanci, z nichž někteří tu už pracují ode dne otevření parku.

Oficiální webová stránka: https://www.themilkyway.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY