PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Montparnasse - Francie, Paříž

Základní informace

Montparnasse je čtvrť v Paříži, která byla na počátku 20. století oblíbeným centrem umělců, bohémů a intelektuálů. Dnešní návštěvníky láká především na vyhlídku z mrakodrapu Tour Montparnasse, umělecká muzea nebo bohatou nabídku kulturního vyžití.

Montparnasse, Paříž, Francie

Celá čtvrť byla údajně pojmenována podle hory Parnassus (Mont Parnassus), mytologického sídla boha Apollona a starořeckých múz. Uměleckým duchem začala čtvrť žít na počátku 20. století, kdy mezi umělci přestal být „v kurzu“ dosud oblíbený Montmarte. Až do druhé světové války se ve čtvrti dařilo spisovatelům Hemingwayovi, Bretonovi či Sartrovi nebo malířům Picassovi, Matissovi, Chagallovi, Modiglianovi či Kandinskému.

Některé osobnosti, které zde žily a tvořily, dnes odpočívají na Cimètiere du Montparnasse, druhém největším pařížském hřbitově s rozlohou 19 hektarů. Zajít se tu můžete podívat k hrobu významného romanopisce 19. století Guy de Maupassanta, tvůrce newyorské Sochy Svobody F. A. Bartholdiho, zakladatele slavné francouzské automobilky Andrého Citröena, k hrobu prokletého básníka Charlese Baudelaira a mnoha dalším.

Hřbitov se rozkládá v těsné blízkosti dominanty celé čtvrti, kterou je mrakodrap ze skla a oceli Tour de Montparnasse, postavený v roce 1973 a sahající do výšky 210 metrů. Navštívit zde můžete panoramatickou kavárnu v 56. patře a vyhlídkovou terasu o tři patra výše, ze které se vám naskytne působivý výhled na celou Paříž.

Zájemci o umění mohou zavítat do mnoha ze zdejších muzeí, galerií a bývalých uměleckých ateliérů. Musée du Montparnasse přibližuje prostřednictvím krátkodobých výstav uměleckou roli Montparnassu v minulosti, Musée Zadkine vystavuje díla původem ruského sochaře Osipa Zadkina, v Musée Antoine Bourdelle můžete shlédnout na 900 sochařských děl slavného umělce Bourdella a Fondation Cartier sídlící v budově Jeana Nouvela pořádá vynikající výstavy současného umění. Pro zájemce o jiné druhy zážitků se ve čtvrti Montparnasse nabízí prohlídka pařížských katakomb s ostatky šesti milionů lidí přivezených na toto místo ze zrušených pařížských hřbitovů.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY