PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 9x

Montreux - Švýcarsko

Základní informace

Městečko Montreux je jedním z nejslavnějších letovisek Švýcarské riviéry ležící na břehu Ženevského jezera. Proslulo především jako oblíbené místo hvězd hudebního nebe, zejména pak kapely Queen a jejího frontmana Freddieho Mercuryho.

Montreux, Švýcarsko Svycarsko Montreux Svycarsko Montreux, socha

Skupina Queen do Montreux poprvé přijela na konci 80. let 20. století, aby ve zdejším hudebním studiu Mountain nahrála některé skladby z právě vznikajícího alba Jazz. Zdejší prostředí i samotné studio si členové Queen tak oblíbili, že zde později vzniklo mnoho jejich slavných hitů. Ve studiu Mountain se nahrávalo mimo jiné i album Made in Heaven, které obsahuje poslední nahrávky Freddieho Mercuryho před jeho smrtí. Na jeho přebale je fotka sochy Freddieho Mercuryho na nábřeží jezera, která je tím, co v Montreux musí vidět každý návštěvník.

Sochu v životní velikosti se vztyčenou pravicí vytvořila česká sochařka Irena Sedlecká a její slavnostní odhalení proběhlo v listopadu 1996 u příležitosti pátého výročí Mercuryho smrti. Ceremonie se zúčastnili členové kapely Queen, Mercuryho rodina nebo slavná operní pěvkyně Montserrat Caballé, se kterou Freddie zpíval olympijskou hymnu pro Letní olympiádu v Barceloně v roce 1992.

Freddie Mercury žil v Montreux až do své smrti a z nahrávacího studia Mountain vzniklo muzeum kapely Queen, které vystavuje například některé původní ručně psané texty slavných hitů skupiny. Kromě Queen si mondénní letovisko oblíbily také další hvězdy hudebního nebe – pobývali a tvořili zde třeba David Bowie, Miles Davis, kapely Deep Purple nebo AC/DC. Město proslulo také díky jazzovému festivalu, na nějž se každý rok v létě sjíždějí hudební nadšenci z celého světa.

Turistický průmysl tu začal vzkvétat na počátku 19. století a od té doby se Montreux stalo oblíbeným místem pobytu nejen pro zpěváky a hudebníky, ale také pro evropskou smetánku, která si sem přijížděla léčit dýchací obtíže. Zavítali sem rakouská císařovna Sissi, dánský pohádkář Hans Christian Andersen, spisovatelé Tolstoj, Nabokov či básník Byron. Dodnes žije v Montreux řada celebrit, nedaleko městečka si jedno ze svých sídel nechal postavit třeba počítačový magnát Bill Gates.

Atmosféru luxusního letoviska dotvářejí působivé stavby z doby belle époque. K nim patří budova nejstaršího kasina ve Švýcarsku z roku 1883 nebo hotel Montreux Palace postavený ve stylu secese.

Oficiální webová stránka: www.montreux.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY