PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Montreux - Švýcarsko

Základní informace

Městečko Montreux je jedním z nejslavnějších letovisek Švýcarské riviéry ležící na břehu Ženevského jezera. Proslulo především jako oblíbené místo hvězd hudebního nebe, zejména pak kapely Queen a jejího frontmana Freddieho Mercuryho.

Montreux, Švýcarsko

Skupina Queen do Montreux poprvé přijela na konci 80. let 20. století, aby ve zdejším hudebním studiu Mountain nahrála některé skladby z právě vznikajícího alba Jazz. Zdejší prostředí i samotné studio si členové Queen tak oblíbili, že zde později vzniklo mnoho jejich slavných hitů. Ve studiu Mountain se nahrávalo mimo jiné i album Made in Heaven, které obsahuje poslední nahrávky Freddieho Mercuryho před jeho smrtí. Na jeho přebale je fotka sochy Freddieho Mercuryho na nábřeží jezera, která je tím, co v Montreux musí vidět každý návštěvník.

Sochu v životní velikosti se vztyčenou pravicí vytvořila česká sochařka Irena Sedlecká a její slavnostní odhalení proběhlo v listopadu 1996 u příležitosti pátého výročí Mercuryho smrti. Ceremonie se zúčastnili členové kapely Queen, Mercuryho rodina nebo slavná operní pěvkyně Montserrat Caballé, se kterou Freddie zpíval olympijskou hymnu pro Letní olympiádu v Barceloně v roce 1992.

Freddie Mercury žil v Montreux až do své smrti a z nahrávacího studia Mountain vzniklo muzeum kapely Queen, které vystavuje například některé původní ručně psané texty slavných hitů skupiny. Kromě Queen si mondénní letovisko oblíbily také další hvězdy hudebního nebe – pobývali a tvořili zde třeba David Bowie, Miles Davis, kapely Deep Purple nebo AC/DC. Město proslulo také díky jazzovému festivalu, na nějž se každý rok v létě sjíždějí hudební nadšenci z celého světa.

Turistický průmysl tu začal vzkvétat na počátku 19. století a od té doby se Montreux stalo oblíbeným místem pobytu nejen pro zpěváky a hudebníky, ale také pro evropskou smetánku, která si sem přijížděla léčit dýchací obtíže. Zavítali sem rakouská císařovna Sissi, dánský pohádkář Hans Christian Andersen, spisovatelé Tolstoj, Nabokov či básník Byron. Dodnes žije v Montreux řada celebrit, nedaleko městečka si jedno ze svých sídel nechal postavit třeba počítačový magnát Bill Gates.

Atmosféru luxusního letoviska dotvářejí působivé stavby z doby belle époque. K nim patří budova nejstaršího kasina ve Švýcarsku z roku 1883 nebo hotel Montreux Palace postavený ve stylu secese.

Oficiální webová stránka: www.montreux.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY