PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Moritzburg - Německo

Základní informace

Moritzburg je obec nedaleko Drážďan, nachází se zde stejnojmenný lovecký zámek, který byl založen před polovinou 16. století; natáčela se zde známá pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Moritzburg, Německo Moritzburg, Německo

Dějiny „perly saského baroka“ začínají loveckým zámečkem v renesančním stylu, který si roku 1542 na žulovém návrší v bažinaté oblasti lesa Friedewald nechal postavit kurfiřt Mořic Saský.

Do jeho dnešní podoby jej však přebudoval o skoro dvě stě let později architekt Matthäus Daniel Pöppelmann na přání kurfiřta Augusta II. Silného. Ten se nechal inspirovat francouzským vzorem a toužil po výstavním komplexu, kde by mohl pořádat hody a okázalé slavnosti. Proto nařídil vysušení mokřin, na jejichž místě vznikl nádherný park a zahrady s jezírky. Zároveň tu byly založeny nové rybníky, ale vznikly i obory a bažantnice. Sám zámek získal barokní vzhled, jemuž dominují čtyři válcové věže v rozích budovy. Uvnitř se skrývá sedm sálů a více než dvě stě komnat.

V současné době zde má své expozice Muzeum baroka. Prohlédnout si tu lze dochovaný dobový nábytek, množství loveckých trofejí či porcelán, a to jak orientální, tak míšeňský. Unikátem je tzv. Federzimmer, zdobený množstvím per exotických ptáků. Za prohlídku stojí i zámecká kaple z roku 1661 s jedinečnou štukovou výzdobou.

Výstavba komplexu zdárně probíhala od roku 1723 až do Augustovy smrti o deset let později. Jeho nástupce z dokončení původních plánů ustoupil, takže na svou konečnou podobu musel Moritzburg čekat až do nástupu na trůn Augustova pravnuka Augusta III., který tu postavil přístav a jediný maják v Sasku.

Dokončil také stavbu rokokového Bažantího zámečku ve východním cípu parku, přičemž původní jednopatrový pavilon na ploše 13,4 m² rozšířil o další poschodí. Autorem návrhu posledního zámku v Sasku, který se dochoval ve stylu drážďanského rokoka, je Johann Daniel Schade.

Rada: Moritzburg stojí za to navštívit i v zimě. Každý rok se tu otevírá výstava týkající se pohádky Tři oříšky pro Popelku, která se na zámku natáčela.

Oficiální webová stránka: https://www.schloss-moritzburg.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY