PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Moulin Rouge - Francie, Paříž

Základní informace

Moulin Rouge je slavný francouzský kabaret v pařížské čtvrtí Pigalle na úpatí proslulého kopce Montmartre.

Francie Paris, Moulin rouge 2 Francie Paris, Moulin rouge Francie Paris, Moulin rouge 1

Založení a historie kabaretu Moulin Rouge

6. října 1889 založili španělský podnikatel Joseph Oller a divadelní ředitel Charles-Joseph Zidler tančírnu, již nazvali podle červeného mlýna, který se nacházel na střeše budovy, v níž tančírna sídlila. Tanečnice, původně z řad pradlen a služek, které si tak po večerech přivydělávaly, tu hostům předváděly mimo jiné i nový tanec, nemravný kankán, při němž během zvedání bohatě nařasené sukně ukazovaly nejen své nohy, ale i prostřižené spodní prádlo. Tato zábava přilákala množství diváků, mezi něž patřil i malíř Henri de Toulouse-Lautrec, jehož slavné plakáty kankánových tanečnic tehdy zaplavily celou Paříž.

Právě tady se roku 1893 konal první veřejný striptýz na světě, kdy během každoročního plesu Akademie výtvarných umění vyskočila jedna z revuálních tanečnic na stůl, kde ze sebe strhala šaty.

Později se v této budově hrály operety a provozovaly zábavné revue a nedlouho sloužila i jako kino. Od roku 1955 se zde začala konat představení s večeří a dva roky poté německá baletka Doris založila první profesionální soubor, dodnes zvaný Doriss Girls. Jeho velikost se však během let rozrostla z původních čtyř dívek na dnešních šedesát, doplněných dvaceti tanečníky.

Velkým lákadlem je i obrovské akvárium se 40 000 litry vody, v němž tanečnice předvádí své umění, které bylo na podium instalováno poprvé roku 1964. Že se nejedná o zábavu pokleslou či snad zvrhlou, dokládá i fakt, že představení zhlédl i anglický král Eduard VII. či jeho pravnučka královna Alžběta II., a také skutečnost, že kabaret mohou navštěvovat děti od šesti let.

Rada: Plánujete-li strávit večer v pařížském Moulin Rouge, je nutné si předem rezervovat vstupenky. Nezapomeňte také na vhodné společenské oblečení.

Oficiální webová stránka: www.moulinrouge.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY