PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Muzejní ostrov - Německo, Berlín

Základní informace

Muzejní ostrov je ostrov na řece Sprévě v Berlíně, jehož pět muzeí tvoří největší světový muzejní komplex. Na nápad zasvětit tento ostrov umění a vědě přišel ve 20. letech 20. století pruský král Friedrich Wilhelm IV.

Museuminsel a Spree, Berlín, Německo Bodemuseum, Berlín, Německo Bodemuseum, Berlín, Německo Alte Nationalgalerie, Berlín, Německo

Altes Museum a Neues Museum

Jako první budovu navrhl architekt Karel Friedrich Schinkel Královské muzeum, dnes zvané Altes Museum, tedy Staré muzeum, pro které zvolil neoklasicistní styl, jehož dominantu představuje 87 metrů vysoký portikus s 18 ionskými sloupy. Původně sloužilo jako archiv a depozitář uměleckých předmětů pruského panovnického rodu, ale dnes vystavuje hlavně umění antického Řecka a Říma a Egypta.
Exponáty ze starověkého Egypta si mohou návštěvníci prohlédnout i v Neues Museum (Nové muzeum). Jeho sbírky jsou považovány hned po Káhiře a Londýnu za třetí největší na světě.

Stará národní galerie

Jeho architekt Friedrich Augustus Stüler započal i stavbu Staré národní galerie. Tu však nedokončil a jeho návrhy byly realizovány až o deset let později pod vedením Johanna Heindricha Stracka. Většina původních děl, která tu byla vystavena, shořela během II. světové války bunkru v berlínské čtvrti Friedrichshain, takže dnes si zde mohou návštěvníci prohlédnout umělecké exponáty především 19. století, zahrnující díla od klasicismu po secesi.

Bode-Museum

Původní Muzeum císaře Friedricha III. ve špici ostrova bylo po druhé světové válce přejmenováno po svém prvním kurátorovi Wilhelmu von Bode. V bohatých sbírkách jsou zastoupeny předměty od pozdní antiky do konce 19. století, přičemž k těm nejobdivovanějším patří Velký berlínský pyxis či pozdně gotická Dangolsheimská Madona.

Pergamonmuseum

Největším lákadlem celého Muzejního ostrova je bezesporu Pergamonské muzeum, které vzniklo v letech 1912 až 1930 dle návrhu Alfreda Messela a Ludwiga Hoffmana. Jeho název odkazuje na patrně nejvzácnější exponát: Pergamonský oltář, jehož fragmenty objevil v 19. století v Malé Asii archeolog Carl Humann. Z nich pak seskládal proslulý vlys o délce 120 m, na němž je zobrazený boj olympijských bohů proti gigantům a legenda o Telephovi.

Rada: Jestliže plánujete projít více muzeí tohoto ostrova, vyplatí se koupit Berlin WelcomeCard Museuminsel. Na návštěvu všech pěti muzeí tak budete mít 72 hodin.

Oficiální webová stránka: https://www.museumsinsel-berlin.de/home

Mohlo by vás také zajímat

The British Museum

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY