PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

National Gallery - Anglie, Londýn

Základní informace

Národní galerie na Trafalgarském náměstí hostí sbírky západního malířství z období let 1250 – 1900. Roku 1966 bylo přijato rozhodnutí, že rok 1900 bude horní hranicí vzniku obrazů ve sbírkách galerie, a tak asi 60 obrazů vytvořených pro roce 1900 bylo přesunuto do Tate Gallery jako dlouhodobá zápůjčka. K vidění jsou zde skvělá díla od Rubense, Van Gogha, Turnera, Da Vinciho, Moneta, Rembrandta a mnoha dalších.

Národní galerie, Londýn, Anglie Národní galerie, Londýn, Anglie Národní galerie, Londýn, Anglie Národní galerie, Londýn, Anglie

Vznik a popis Národní galerie

Na rozdíl od mnoha galerií jako např. Louvru nevznikla Národní galerie v Londýně znárodněním královských či šlechtických sbírek umění, ale rozhodnutím britského parlamentu, který r. 1824 zakoupil prvních 36 děl od bankéře Johna Julia Angersteina. Do stávající budovy se galerie přestěhovala v roce 1838.

Sbírka více než 2000 obrazů je vlastnictvím britského státu a vstup k hlavním expozicím je volný, ačkoli specializované výstavy jsou zpoplatněny. Návštěvníkům je k dispozici přenosný audio-průvodce s komentáři k více než 1 000 obrazům. Sbírka je rozdělena do čtyř částí/křídel. Kolekci rané renesance (1250–1500) naleznete v Sainsbury Wing, díla z let 1500–1600 v západním křídle, díla z let 1600–1700 v severním křídle a obrazy z období 1700–1900 jsou vystaveny ve východním křídle.

V těsné blízkosti galerie naleznete i National Portrait Gallery, která byla otevřena ve stejném roce 1837), ale s Národní galerií nemá nic společného. Obdivovat zde můžete podobizny známých osobností z období od Tudorovců po současnost.

Oficiální webová stránka: www.nationalgallery.org.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY