PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Neue Pinakothek - Německo, Mnichov

Základní informace

Neue Pinakothek je muzeum umění v Mnichově, je zaměřeno na evropské umění 19. století; bylo založeno bavorským králem Ludvíkem I. Bavorským v roce 1853.

Novou pinakotéku založil bavorský král Ludvík I. Ten už od doby, kdy se stal korunním princem, sbíral umění 19. století jako doklad doby, kterou považoval za nejdůležitější ve vývoji německého národa.

Proto pověřil architekty Friedericka von Gärtner a Augusta von Voit výstavbou důstojného muzea jako protikladu k již existující Staré pinakotéce. V roce 1853 tak po deseti letech prací vzniklo první stálé muzeum na světě věnované dílům současných autorů.

Tato stavba však byla zcela zničena během druhé světové války a na rozdíl od svého staršího protějšku nebyla zrekonstruována, ale v roce 1949 byly její ruiny rozebrány.

Nová budova na stejném místě se začala stavět až roku 1975 podle plánů Alexandra von Branca. Když byla v roce 1981 dokončena, sklidila tato postmoderní stavba z betonu, žuly a pískovce obrovskou kritiku, především kvůli zřetelným odkazům na svoji předchůdkyni a prvky jejího stylu. Naopak interiér je považovaný za jeden z nejlepších muzejních prostorů vybudovaných v poválečném období.

Ve sbírkách Nové pinakotéky lze najít německý romantismus, biedermeier, rakouskou secesi, ale i francouzský impresionismus a modernu. Prohlédnout si tu tak lze díla průkopníků moderního umění, jako byl např. Paul Cézanne, Paul Gauguin, Vincent van Gogh, Gustav Klimt, Edgar Degas, Max Liebermann, Édouard Manet, Claude Monet či Auguste Renoir.

Kromě stálých expozic láká toto umělecké muzeum i na pravidelné výstavy, koncerty a literární večery. Odpočinout si lze i v krásně upraveném prostoru s mnoha plastikami mezi oběma pinakotékami.

Rada: Chcete-li ušetřit, vydejte se do na prohlídku Nové pinakotéky v neděli. Vstup vás v tento den vyjde jen na symbolický poplatek ve výši jednoho eura.

Oficiální webová stránka: https://www.pinakothek.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY