PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Newmarket - Anglie

Základní informace

Newmarket je anglické město ležící nedaleko Cambridge. Newmarket je hlavní město britských koňských dostihů již od doby vlády Jakuba I. Nedaleko města se nachází i hřebčín National Stud, kde si mohou návštěvníci prohlédnout stáje, pláně i koně.

National Stud, Newmarket, Anglie

The National Stud je britský státní hřebčín, zaměřený na chov plnokrevníků, asi dva kilometry jihozápadně od městečka Newmarket v anglickém hrabství Suffolk.

Dějiny dnešního slavného a úspěšného národního chovu sahají do doby, kdy dnes samostatná republika Irsko byla součástí Spojeného království. Na počátku stál syn bohatého chovatele, excentrický voják, politik a amatérský žokej William Hall Walker, který vedl rodinný business chovu koní více než dvacet let. Právě on v říjnu 1915 upozornil britskou vládu na nebezpečně nízký stav plnokrevníků jak pro kavalerii, tak pro Brity milované dostihy. Jako řešení navrhl koupit pozemky v Tully u městečka Kildare v Irsku, kam chtěl věnovat svůj úspěšný chov. Vláda zpočátku s tímto rozhodnutím váhala a zdálo se, že celý projekt bude zamítnut. Její konečné rozhodnutí zrealizovat jej se ukázalo jako prozíravé – od počátku zde vyrůstali šampioni a vítězové dostihů.

Když roku 1943 přešly irské stáje do vlastnictví Irské republiky, The National Stud se přestěhoval na nové farmy v anglickém Dorsetu a Sussexu. K dalšímu důležitému rozhodnutí došlo o dvacet let později, kdy se celý nově zorganizovaný chov přestěhoval na pozemky o rozměru dvou kilometrů čtverečních u Newmarketu. 17. dubna 1967 je slavnostně otevřela sama královna Alžběta II. Dnes je u Newmarketu celé okolí koním přizpůsobeno: plnokrevníci tu mají přednost v jízdě, jsou zde pro ně připravené speciální chodníky či systém semaforů.

Státní hřebčín je jedinou komerční farmou ve Spojeném království, která umožňuje prohlídku svých pozemků i budov. Koná se už od 70. let 20. století a její obliba stále stoupá. Během devadesáti minut, při nichž se přesunujete pěšky i autobusem, se od průvodce návštěvníci dozví množství informací o historii chovu i o budoucích šampionech, zjistí, co se „děje za scénou“ a prohlédnout si mohou jak slavné vítěze dostihů, tak i kobyly s hříbaty.

Oficiální webová stránka: www.discovernewmarket.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY