PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Olympiaturm - Německo, Mnichov

Základní informace

Olympiaturm je televizní věž, která je součástí areálu Olympiapark v Mnichově; byla vystavěna v letech 1965–1968; dosahuje celkové výšky 291 metrů; ve výšce 185–192 metrů se nachází vyhlídkové terasy.

Olympiapark, Mnichov, Německo

Nejvyšší budova v Mnichově a po Televizní věži v Norimberku druhá nejvyšší v Bavorsku dosahuje i s anténou výšky 291,92 metrů a jako jeden ze slavných symbolů města patří k jeho nejfotografovanějším stavbám. Že vzbuzuje velkou pozornost, dokazuje i fakt, že od jejího otevření ji navštívilo více než dvaačtyřicet milionů zájemců.

Základní kámen Olympiaturm byl položen roku 1965 a slavnostně byla otevřena o tři roky později. Její podobu navrhl berlínský architektonický ateliér Behnisch & Partners. Členové stejné společnosti jsou i autory návrhu celého Olympijského parku, kterému věž dominuje, a který vznikl kvůli olympijským hrám konaným v Mnichově v roce 1972.

Od paty věže, která má průměr 16,5 metrů, vyvezou návštěvníky dva výtahy, každý s kapacitou třiceti osob, rychlostí 7 m/s během třiceti sekund až do výšky 185 metrů. Tady je možné vychutnat si nádherný výhled z prosklené terasy. Právě zde se nachází i Muzeum rocku, které je nejvýše položeným muzeem svého druhu na světě.

Po schodech je pak možné vyjít ještě o další dvě patra výše, odkud se nabízí úchvatný panoramatický rozhled, přičemž za jasných dnů lze vidět nejenom celé město, ale i Alpy.

Oblíbená je i restaurace ve výšce 181 metrů, která se pomalu otáčí. Není třeba se však bát závratné rychlosti – obrat o 360° zvládne za necelou hodinu.

Celá stavba se směrem k vrcholu zužuje, takže její průměr pod anténou činí jen 4,5 metru, a váha celé stavby přesahuje padesát tisíc tun.

Rada: Jestli jste navštívili před Olympiaturm mnichovské Sea Life, nezapomeňte ukázat při vstupu na věž tento lístek. Nahoru se tak dostanete se slevou.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY