PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Oxford Street - Anglie, Londýn

Základní informace

Oxford Street je synonymem luxusního nakupování v Londýně. Tato světově proslulá ulice se nachází v centru města a je hlavní dopravní tepnou okrsku Westminster. Ulice je dlouhá přibližně 2,5 kilometru a na milovníky nákupů tu čeká více než 300 obchodů.

Oxford  Street, Londýn, Anglie

Historie Oxford Street

Ulice byla postavena Římany a od 12. století až do roku 1782 nesla název Tyburn Road podle řeky Tyburn, která pod ní teče dodnes. Sloužila jako poslední cesta pro vězně z Newgate prison mířící na Tyburnské popraviště, které se nacházelo v blízkosti mramorového oblouku Marble Arche. Nové stavební práce na Oxford Street zahájil hrabě z Oxfordu na konci 18. století. Krátce poté se celá oblast stala centrem zábavy, svými obchody vešla ulice do povědomí koncem 19. století.

Oxford Street dnes

Na hlavní londýnské obchodní tepně panuje neustálá nákupní horečka, která vrcholí v období slev. Až neskutečný dav lidí vás s sebou ponese kolem pestré směsice obchodů těch nejrůznějších značek a jejich pestrých výloh. Najít zde můžete jak ty nejluxusnější obchody až po ty s opravdu velmi laciným zbožím. Většina obchodů na Oxford Street otevírá v 10.00 hod. dopoledne a v neděli ve 12.00 hod. Každý večer se za posledním nakupujícím zavírají dveře v 19:00, jen ve čtvrtek bývá otevřeno až do 20:00.

Od roku 1959 zde každoročně probíhá slavnostní rozsvěcování vánočních světel. Tato lidmi tolik oblíbená tradice se nekonala pouze během recese v letech 1967 až 1978. Ozdobná světla zapíná vždy v polovině listopadu vybraná celebrita. Nádherné osvětlení zdobí Oxford Street až do 6. ledna následujícího roku.

Oficiální webová stránka: www.oxfordstreet.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY