PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Pahorek Le Château - Francie, Nice

Základní informace

Pahorek Le Château (Colline du Château) je 92 metrů vysoký kopec tyčící se na východním okraji Starého města v Nice. Na tomto vyvýšeném místě byly nalezeny pozůstatky nejstaršího osídlení ve městě a dnes většinu kopce zabírá park s terasami a vyhlídkami, který je oblíbeným místem odpočinku s úžasnými výhledy na niceské střechy i moře s pobřežní promenádou.

Na pahorku Le Château se začala psát první kapitola dějin města, když tu staří Řekové založili město Nikaia. Na východní straně kopce, pod základy katedrály z 11. století, je dodnes možné prohlédnout si řecké a římské vykopávky. Jméno pahorku znamená ve francouzštině zámek nebo hrad. Ten tu ve středověku skutečně stával, Ludvík XIV. jej ovšem v roce 1706 – tedy v době, kdy ještě Nice patřilo Savojskému vévodství – přikázal zničit. Hrad byl francouzskými vojáky vyhozen do povětří, následně byl kopec parkově upraven a z bývalého sídla Savojanů zde zůstaly jen skrovné pozůstatky. Patří mezi ně především věž Tour Bellanda z 16. století, v níž dnes sídlí Námořní muzeum (Musée de la Marine).

Park je báječným místem k odpočinku či pikniku, na kopci kromě toho najdete dětská hřiště a ke zdejším atrakcím patří i umělý vodopád z 18. století, vytékající z pramene říčky Paillon. Přiléhá k němu vyhlídková terasa Cascade Donjon.

Na Colline du Château se nadto rozprostírají také dva hřbitovy. Jeden z nich je katolický a najdete na něm mimo jiné hroby dvou velkých niceských revolucionářů Guiseppe Garibaldiho a Léona Gambetty nebo hrobku rodiny Jelinek, zakladatelů automobilky Mercedes. Na nedalekém židovském hřbitově si kromě starých kamenných náhrobků můžete prohlédnout také židovský válečný památník s urnou s popelem ze spaloven v koncentračním táboře v Osvětimi.

Na pahorek můžete vystoupat buď pěšky – z přístavu, Starého města či pobřežní promenády – nebo použít bezplatný výtah pod skálou na východním konci nábřeží Quai des États-Unis. Výtah byl vybudován v šachtě někdejšího vodojemu, který kdysi obyvatele hradu na kopci zásoboval vodou.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY