PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Pahorek Le Château - Francie, Nice

Základní informace

Pahorek Le Château (Colline du Château) je 92 metrů vysoký kopec tyčící se na východním okraji Starého města v Nice. Na tomto vyvýšeném místě byly nalezeny pozůstatky nejstaršího osídlení ve městě a dnes většinu kopce zabírá park s terasami a vyhlídkami, který je oblíbeným místem odpočinku s úžasnými výhledy na niceské střechy i moře s pobřežní promenádou.

Na pahorku Le Château se začala psát první kapitola dějin města, když tu staří Řekové založili město Nikaia. Na východní straně kopce, pod základy katedrály z 11. století, je dodnes možné prohlédnout si řecké a římské vykopávky. Jméno pahorku znamená ve francouzštině zámek nebo hrad. Ten tu ve středověku skutečně stával, Ludvík XIV. jej ovšem v roce 1706 – tedy v době, kdy ještě Nice patřilo Savojskému vévodství – přikázal zničit. Hrad byl francouzskými vojáky vyhozen do povětří, následně byl kopec parkově upraven a z bývalého sídla Savojanů zde zůstaly jen skrovné pozůstatky. Patří mezi ně především věž Tour Bellanda z 16. století, v níž dnes sídlí Námořní muzeum (Musée de la Marine).

Park je báječným místem k odpočinku či pikniku, na kopci kromě toho najdete dětská hřiště a ke zdejším atrakcím patří i umělý vodopád z 18. století, vytékající z pramene říčky Paillon. Přiléhá k němu vyhlídková terasa Cascade Donjon.

Na Colline du Château se nadto rozprostírají také dva hřbitovy. Jeden z nich je katolický a najdete na něm mimo jiné hroby dvou velkých niceských revolucionářů Guiseppe Garibaldiho a Léona Gambetty nebo hrobku rodiny Jelinek, zakladatelů automobilky Mercedes. Na nedalekém židovském hřbitově si kromě starých kamenných náhrobků můžete prohlédnout také židovský válečný památník s urnou s popelem ze spaloven v koncentračním táboře v Osvětimi.

Na pahorek můžete vystoupat buď pěšky – z přístavu, Starého města či pobřežní promenády – nebo použít bezplatný výtah pod skálou na východním konci nábřeží Quai des États-Unis. Výtah byl vybudován v šachtě někdejšího vodojemu, který kdysi obyvatele hradu na kopci zásoboval vodou.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY