PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Piazza del Quirinale - Itálie, Řím

Základní informace

Kvirinálské náměstí, italsky Piazza del Quirinale, je majestátní náměstí na nejvyšším ze sedmi římských pahorků, zvaném Kvirinál.

Ve středu Kvirinálského náměstí se tyčí kašna zvaná Fontana dei Dioscuri, tedy Fontána dioskurů. V antické mythologii to byli synové Diovi, bratři Kastor a Polux, kteří patřili k nejslavnějším řeckým hrdinům. Jejich více než pět metrů vysoké sochy na tomto místě jsou římskými kopiemi řeckých originálů z Fora Romana z 5. stol. př. n. l. Původně zobrazovaly krotitele koní Phidia a Praxitela. Spolu se vzpínajícími se koni je nechal zrestaurovat a na jejich dnešní místo přesunout papež Sixtus V. roku 1588. O dvě století později k nim na přání papeže Pia VI. přibyl obelisk z Augustova mauzolea a roku 1818 byla fontána dokončena nádrží na vodu, která dříve sloužila na fóru jako koryto pro dobytek.

Vyvýšené místo bylo už v antice oblíbenou adresou, a tak tu vzniklo i několik římských vil. Na místě jedné z nich si roku 1540 postavil kardinál Ippolito d´Este své sídlo. O pouhých třiatřicet let později však papež Řehoř XII. rozhodl o jeho přestavbě, takže už od konce 16. století jej mohli papežové využívat jako své letní sídlo. Konec stavby je však datován až do 30. let 18. století, takže zde lze vysledovat práci mnoha architektů. Autorem hlavní fasády je Carlo Fontana, obrovská kaple je nápadem Carla Maderna a úzké křídlo tvořící jednu stranu náměstí vychází z návrhu Giana Lorenza Berniniho. V bohatě zdobeném interiéru vynikají štukatury, gobelíny, ale i fresky od Reniho a Maratta.

Pro odpočinek, ale i pracovní povinnosti papežů (konalo se tu např. i několik konkláve) sloužil Kvirinálský palác až do roku 1870, kdy se z něj po sjednocení Itálie stalo sídlo krále. Po skončení druhé světové války jej pak začali využívat italští prezidenti.

Na náměstí nelze přehlédnout ani palác Konzulta, postavený dle návrhu architekta Ferdinanda Fugy. V něm dnes sídlí ústavní soud.

Oficiální webová stránka: https://www.rome.net/piazza-quirinale

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY