PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Piccadilly Circus - Anglie, Londýn

Základní informace

Piccadilly Circus je známý dopravní uzel a zároveň náměstí v obvodu Westminster. Centrální pozice v srdci zábavní oblasti West End a status hlavní dopravní křižovatky činí z Piccadilly Circus časté místo schůzek a turisticky přitažlivou atrakci. Picadilly Circus je však známý především pro své velké neónové reklamy upevněné na rozích budov.

Piccadilly Circus, Londýn, Anglie Piccadilly Circus, Londýn, Anglie

Historie Piccadilly Circus

Piccadilly Circus je spojen s ulicí Piccadilly, která je poprvé zmiňována v roce 1626 pod názvem Piccadilly Hall a je pojmenovaná po Robertu Bakerovi, krejčímu známému prodejem límečků tzv. piccadill. Od roku 1692 nesla ulice název Portugal Street, k přejmenování došlo na poctu manželky Karla II., Kateřiny z Braganza, ale od roku 1743 se již nesmazatelně vžilo pojmenování Piccadilly. Piccadilly Circus byl vytvořen roku 1819 jako spojnice s Regent Street, která začala být budována podle plánů britského architekta.

Fontána Shaftesbury Memorial byla na Piccadilly postavena v roce 1893. Na vrchol památníku dosedá okřídlená socha nahého Alfreda Gilberta, oficiálně označovaná jako Anděl křesťanské charity. Socha anděla se stala postupně londýnskou ikonou a je použita jako symbol novin Evening Standard. Při rozsáhlé rekonstrukci West Endu v 80. letech 20. století byla celá fontána přemístěná ze svého původního umístění v centru křižovatky na začátek ulice Shaftesbury Avenue, kde se nachází dodnes.

Reklamy na Piccadilly Circus

První elektrifikované reklamy se zde objevily poprvé v roce 1910 a po roce 1923 došlo k instalaci prvních elektronických billboardů na London Pavilion. Piccadilly Circus bývalo obklopeno světelnými reklamními tabulemi upevněnými na všech budovách, nyní jsou světelné reklamy již jen na severozápadním rohu mezi Shaftesbury Avenue a Glasshouse Street. Počet světelných reklam postupně klesal z důvodů zvyšujících se nákladů. Proto v roce 2005 zůstalo pouze pět posledních světelných reklamních panelů nad třemi obytnými domy na severní straně Piccadilly Circus. Reklamy bývají vypnuty při zvláštních událostech – např. při úmrtí Winstona Churchilla v roce 1965 nebo v roce 1997 při náhlém úmrtí Diany, princezny z Wallesu.

Oficiální webová stránka: en.wikipedia.org/wiki/Piccadilly_Circus

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY