PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Place des Vosges - Francie, Paříž

Základní informace

Vogézské náměstí (Place des Vosges) je srdcem čtvrti Marais a také jedním z nejstarších a nejkrásnějších náměstí v Paříži. Je obklopeno 36 měšťanskými domy a paláci, v nichž žily mnohé známé osobnosti, včetně spisovatele Victora Huga, jehož dům tu můžete navštívit. Uprostřed náměstí se rozkládá příjemný a pečlivě udržovaný park.

Francie Paris, place des Vosges

O stavbě nádherného veřejného prostranství rozhodl král Jindřich IV. Slavnostního dokončení se náměstí dočkalo po sedmi letech stavebních prací v roce 1612 u příležitosti svatby krále Ludvíka XIII. s Annou Rakouskou. Ludvíkovu sochu dnes najdete ukrytou mezi stromy v parku uprostřed náměstí. Původně se náměstí jmenovalo Královské (place Royale) a svůj dnešní název získalo v roce 1800 na počest departmentu Vogézy, který jako první zaplatil tehdy předepsanou daň spojenou s revolučními válkami.

Od svého dokončení se náměstí stalo oblíbeným místem pařížské smetánky, která pobývala v honosných měšťanských domech a palácích. V roce 1626 se v jednom z nich narodila madame de Sévigné, známá hostitelka slavných literátů a pořadatelka společenských dýchánků. Pobýval tu také kardinál Richelieu nebo spisovatel Alphonse Daudet.

Snad nejslavnějším obyvatelem náměstí byl francouzský spisovatel Victor Hugo, který strávil 16 let života v domě č. 6, v paláci Hôtel de Rohan-Guémené, v němž měl pronajatý prostorný byt ve 2. patře. Tento byt dnes zájemci a literární nadšenci mohou navštívit a dozvědí se v něm nejen informace o Hugově díle a životě, ale získají také představu, jak se v paláci na Place des Vosges žilo v 1. polovině 19. století. V domě si budete moci prohlédnout sbírku Hugových osobních předmětů, portrétů a fotografií a také první vydání některých z jeho slavných děl. Zdejší knihovna pak obsahuje více než 11 000 svazků o životě a díle tohoto literárního velikána.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY