PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Place des Vosges - Francie, Paříž

Základní informace

Vogézské náměstí (Place des Vosges) je srdcem čtvrti Marais a také jedním z nejstarších a nejkrásnějších náměstí v Paříži. Je obklopeno 36 měšťanskými domy a paláci, v nichž žily mnohé známé osobnosti, včetně spisovatele Victora Huga, jehož dům tu můžete navštívit. Uprostřed náměstí se rozkládá příjemný a pečlivě udržovaný park.

Francie Paris, place des Vosges

O stavbě nádherného veřejného prostranství rozhodl král Jindřich IV. Slavnostního dokončení se náměstí dočkalo po sedmi letech stavebních prací v roce 1612 u příležitosti svatby krále Ludvíka XIII. s Annou Rakouskou. Ludvíkovu sochu dnes najdete ukrytou mezi stromy v parku uprostřed náměstí. Původně se náměstí jmenovalo Královské (place Royale) a svůj dnešní název získalo v roce 1800 na počest departmentu Vogézy, který jako první zaplatil tehdy předepsanou daň spojenou s revolučními válkami.

Od svého dokončení se náměstí stalo oblíbeným místem pařížské smetánky, která pobývala v honosných měšťanských domech a palácích. V roce 1626 se v jednom z nich narodila madame de Sévigné, známá hostitelka slavných literátů a pořadatelka společenských dýchánků. Pobýval tu také kardinál Richelieu nebo spisovatel Alphonse Daudet.

Snad nejslavnějším obyvatelem náměstí byl francouzský spisovatel Victor Hugo, který strávil 16 let života v domě č. 6, v paláci Hôtel de Rohan-Guémené, v němž měl pronajatý prostorný byt ve 2. patře. Tento byt dnes zájemci a literární nadšenci mohou navštívit a dozvědí se v něm nejen informace o Hugově díle a životě, ale získají také představu, jak se v paláci na Place des Vosges žilo v 1. polovině 19. století. V domě si budete moci prohlédnout sbírku Hugových osobních předmětů, portrétů a fotografií a také první vydání některých z jeho slavných děl. Zdejší knihovna pak obsahuje více než 11 000 svazků o životě a díle tohoto literárního velikána.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY