PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Place du Tertre - Francie, Paříž

Základní informace

Malé náměstí Place du Tertre je srdcem historické čtvrti Montmartre, rozkládajícím se v blízkosti baziliky Sacré-Coeur. Na náměstí i v okolních uličkách uvidíte mnoho malířů, od nichž se můžete nechat portrétovat nebo si zakoupit obraz.

Francie Paris, Place du Tertre  Montmarter

Ne každý malíř může na Place du Tertre vykonávat své řemeslo. Díky množství turistů, kteří tudy každý den projdou, se pro malíře jedná o vysoce lukrativní místo a aby tu mohli tvořit a prodávat obrazy, musí k tomu získat speciální licenci. Mnoho umělců bez příslušného povolení však postává v okolních uličkách a obrazy či portréty si od nich zpravidla koupíte za zlomek ceny oproti dílům, která jsou nabízena přímo na náměstí.

Place du Tertre bylo odnepaměti centrem Montmartru. Když tato umělecká čtvrť ještě byla samostatnou vesnicí, stávala zde radnice a probíhaly tu dokonce i popravy. V 17. století bylo náměstí osázeno stromy, které však dnes již bohužel nejsou původní. Ty byly totiž v roce 1991 pokáceny, údajně kvůli poškození a chorobám způsobeným výpary z malířských barev a rozpouštědel.

Kromě malířů narazíte na náměstí především na množství restaurací, venkovních kaváren či stánků s tradičními francouzskými palačinkami a zmrzlinou. Restaurace À la Mère Catherine, založená již v roce 1793, byla během okupace Paříže v roce 1814 oblíbeným podnikem ruských kozáků. Ti tu prý na personál v ruštině pokřikovali „bystro, bystro“ („rychle, rychle“) a tímto slovem se pak Pařížané nechali inspirovat pro název podniků nabízejících rychlé občerstvení, když ve městě zakládali první bistra. Ruské slovo tak ve francouzštině zdomácnělo, což u francouzštiny zdaleka není obvyklé.

V bezprostřední blízkosti náměstí můžete navštívit muzeum Espace Dalí s trvalou expozicí zahrnující více než tři stovky děl katalánského surrealisty Salvadora Dalího. Expozici soch, obrazů a grafických listů výborně doplňuje autentická nahrávka hlasu samotného malíře.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY