PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Plymouth - Anglie

Základní informace

Plymouth je přístavní město na jihozápadě Anglie ležící u jednoho z největších evropských zálivů, Plymouth Sound, do kterého ústí řeky Tamar a Plym . Město bylo nejdůležitější základnou Královského námořnictva. Od napoleonských válek se ve zdejších docích stavěli válečné lodě.

Plymouth Hoe, Plymouth Anglie Mayflower II, Plymouth, Anglie

Plymouth byl vždy využíván jako obchodní, ale i vojenský přístav. Na místě původní osady Sutton jej založili Dánové a dnes patří k největším ve Spojeném království. Právě odtud roku 1365 vyplula do Francie armáda pod velením Černého prince, stejně tak o tři století později sir Francis Drake proti španělské Armadě. Z Plymouthu vyrazil i James Cook na své tři výpravy a roku 1831 zde začal na lodi Beagle své pětileté putování Charles Darwin. Z tohoto místa také vyplouvaly lodě plné vězňů do Austrálie.

Z historického přístavu však v Plymouthu moc nezůstalo. Dnes se tu nachází kotviště sportovních lodí, Královský jachtařský klub a celému prostoru dominuje největší akvárium v Anglii, v němž si lze prohlédnout živočichy žijící od místních vod, přes Atlantik až po Velký bariérový útes u Austrálie.

Jedna z mála připomínek dějin v přístavu jsou tzv. Mayflower Steps. Právě odtud se skupina anglických puritánů, zvaná Otcové poutníci, vydala 6. září 1620 na svou dlouhou plavbu do Nového světa. Do Ameriky dorazili 11. listopadu stejného roku a v Cape Cod Bay založili osadu, z níž se později stalo město Plymouth v Massachusetts.

Nad přístavem se na útesu vypíná Královská citadela, založená v 16. století Karlem II. k ochraně před Holanďany, ale i jako varování městu, které v době občanské války stálo na straně parlamentu. Na vedlejším prostranství, zvaném The Hoe, stojí proslulý maják Smeaton´s Tower z poloviny 18. století. Mezi památníky na okraji trávníku lze vidět i sochu Francie Drakea, s krátkou dýkou a globem, které symbolizují jeho plavby kolem světa. Dle místní legendy právě na tomto místě odmítl přerušit hru v kuželky, když mu oznámili, že se blíží španělská Armada.

Většina historických budov tu byla zničená během druhé světové války. I přesto stojí za procházku čtvrť Barbican, kde je možné navštívit dům alžbětinského námořního kapitána, kupecký dům ze 17. století či Prysten House, jednu z nejstarších staveb ve městě.

Rada: Jestliže máte rádi kolem sebe rušno a nechcete chybět v centru dění, nenechte si v Plymouth ujít Pirátský víkend či britské mistrovství v ohňostrojích.

Oficiální webová stránka: www.visitplymouth.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY