PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Pont de Normandie - Francie

Základní informace

Most Pont de Normandie (Normandský most) je lanový dálniční most přetínající ústí řeky Seiny na severu Francie. Most spojuje přístavní města Le Havre a Honfleur.

Pont de Normandie, Francie

Pont de Normandie je dlouhý 2143 metrů, široký bezmála 24 metrů a v době svého dokončení v roce 1995 se honosil titulem nejdelšího zavěšeného mostu na světě. O pouhé tři roky později jej však v prvenství překonal most Tatara v japonské Hirošimě. Normandský most byl navržen francouzským inženýrem a specialistou na stavby mostů Michelem Virlogeuxem, který se pro konstrukci zavěšeného mostu rozhodl kvůli měkkému říčnímu dnu a častému silnému větru, který v této části Normandie vane.

Stavba mostu trvala sedm let, započata byla v roce 1988. Celkové náklady se vyšplhaly na 465 milionů amerických dolarů. Pont de Normandie je posledním mostem přes řeku Seinu před jejím ústím do oceánu.

Betonový most má dva pilíře ve tvaru obrácených písmen Y, z nichž každý měří 214 metrů a váží 20 tisíc tun. Tyto věže jsou zapuštěny do hloubky 50 metrů do pevného skalního podloží a celý most je zavěšený na mohutné změti lan. Plocha mostu je rozdělena na čtyři vozovky a dva pruhy pro pěší chodce a cyklisty. Budete-li chtít most přejít po svých, případně se rozhodnete jej přejet na kole, můžete tak učinit zcela zdarma a užít si krásný výhled na Seinu. Motoristé pak za přejetí mostu musí zaplatit poplatek. V noci se konstrukce mostu díky dramatickému osvětlení zdá být ještě působivější než za bílého dne.

Oficiální webová stránka: www.pontsnormandietancarville.fr/accueil.html

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY