PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Postupim - Německo

Základní informace

Postupim, německy Potsdam, je hlavní město německé spolkové republiky Braniborsko nacházející se v těsné blízkosti Berlína.

Cecilienhof, Postupim, Německo zámek Sansoucci, Postupim, Německo zámek Sansoucci, Postupim, Německo

Nejstarší zmínky o osídlení tohoto místa pochází z roku 993, kdy tu stála slovanská osada Postupimi, jejíž název v jazyce západoslovanských Havolanů či Luticů znamená Pod duby. Ve 12. století byla osada kolem hradu dobyta Sasy, s nimiž se původní obyvatelé asimilovali a později i zgermanizovali. Ve 14. století byla Postupim povýšena na město.

Svoji největší slávu získala jako rezidenční sídlo pruských panovníků, takže se může pochlubit nádhernými zámky a rozlehlými parky z období baroka i klasicismu. Roku 1990 byla část z nich zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a další byly doplněny roku 1992 a 1995. Dnes je v tomto souboru zvaném Parky a paláce Postupimi a Berlína zahrnut šestikilometrový pás podél jezer na řece Havola o rozloze 500 ha s více než 150 budovami. Nejstarší z nich Jagdpavillon byl postaven už roku 1730, nejmladší Cecilienhof v roce 1917. Právě on se stal od 17. července do 2. srpna 1945 dějištěm Postupimské konference, na níž vítězné mocnosti, zastoupené Josifem Vissarionovičem Stalinem, Winstonem Churchillem a Harry S. Trumanem, rozhodovali o Německu a poválečném uspořádání Evropy.

K těm nejznámějším zámkům patří rokokový Sanssouci, který jako letní rezidenci pruského krále Friedricha II. Velikého postavil architekt Georg Wenzeslaus von Knobelsdorff.

Dnešní Postupim se 150 000 obyvateli navštíví každý rok kolem tří milionů turistů. Díky svým třem vysokých školám a třiceti výzkumným ústavům se však prezentuje především jako vědecké centrum Německa.

Rada: Z nedalekého Berlína jezdí do Postupimi v krátkých intervalech S-Bahn. Tento vlak vás doveze na postupimské nádraží, odkud odjíždí autobusy

Oficiální webová stránka: https://www.potsdam.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY