PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Promenade des Anglais - Francie, Nice

Základní informace

Promenade des Anglais je název slavné pobřežní promenády, která se táhne v délce sedmi kilometrů podél tzv. Andělské zátoky ve městě Nice.

Francie Nice, Promenade des Anglais

Promenáda začíná u niceského letiště a pokračuje až ke Starému městu. Odtud se rozprostírá ještě dál až k niceskému přístavu, avšak již pod jiným názvem, Quai des États-Unis (Nábřeží Spojených států amerických). Název promenády můžeme přeložit jako „Promenáda Angličanů“, případně „Anglická promenáda“. Podél moře vedla ještě v 18. století jen malá stezka, v roce 1822 se však v Nice usadil britský reverend Lewis Way, který inicioval výstavbu prvního úseku současné promenády. Ta byla financována z prostředků místní anglické komunity a postupně byla dále prodlužována.

Podél promenády stojí nejrůznější budovy, většinou hotely a apartmánové domy, jejichž devízou je výhled na moře a Andělskou zátoku. Klenotem mezi nimi je budova Hotelu Negresco, nejluxusnějšího hotelu v Nice a symbolu města z doby belle-époque. Tento palác byl otevřen v roce 1913 a jeho překrásnou kupoli nevytvořil nikdo menší než stavitel Eiffelovy věže Gustave Eiffel. Hotel sloužil coby kulisa několika desítkám filmů a kromě všemožných panovníků, královen, princů a princezen se v něm ubytovávaly takové osobnosti jako Winston Churchill, Pablo Picasso, Edith Piaf nebo Michael Jackson. Coby běžní turisté tu noc zřejmě nestrávíte, můžete však alespoň zavítat do zdejší restaurace La Rotonde, v jejímž středu se točí opravdový kolotoč s malovanými dřevěnými koňmi.

Další zajímavou budovou na pobřežní promenádě je Palais de la Méditerranée vybudovaný ve stylu art déco – kdysi nejslavnější kasino ve městě, dnes luxusní hotel. Od roku 2014 si nedaleko niceské opery můžete na promenádě prohlédnout také zmenšenou repliku newyorské Sochy Svobody.

Promenáda se každoročně v únoru stává centrem poutavých barevných průvodů během karnevalu, který je jedním z největších v Evropě. Konají se tu především tzv. květinové bitvy (batailles des fleurs), během nichž účastníci průvodu z alegorických vozů hází květiny na přihlížející diváky.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY