PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Promenade des Anglais - Francie, Nice

Základní informace

Promenade des Anglais je název slavné pobřežní promenády, která se táhne v délce sedmi kilometrů podél tzv. Andělské zátoky ve městě Nice.

Francie Nice, Promenade des Anglais

Promenáda začíná u niceského letiště a pokračuje až ke Starému městu. Odtud se rozprostírá ještě dál až k niceskému přístavu, avšak již pod jiným názvem, Quai des États-Unis (Nábřeží Spojených států amerických). Název promenády můžeme přeložit jako „Promenáda Angličanů“, případně „Anglická promenáda“. Podél moře vedla ještě v 18. století jen malá stezka, v roce 1822 se však v Nice usadil britský reverend Lewis Way, který inicioval výstavbu prvního úseku současné promenády. Ta byla financována z prostředků místní anglické komunity a postupně byla dále prodlužována.

Podél promenády stojí nejrůznější budovy, většinou hotely a apartmánové domy, jejichž devízou je výhled na moře a Andělskou zátoku. Klenotem mezi nimi je budova Hotelu Negresco, nejluxusnějšího hotelu v Nice a symbolu města z doby belle-époque. Tento palác byl otevřen v roce 1913 a jeho překrásnou kupoli nevytvořil nikdo menší než stavitel Eiffelovy věže Gustave Eiffel. Hotel sloužil coby kulisa několika desítkám filmů a kromě všemožných panovníků, královen, princů a princezen se v něm ubytovávaly takové osobnosti jako Winston Churchill, Pablo Picasso, Edith Piaf nebo Michael Jackson. Coby běžní turisté tu noc zřejmě nestrávíte, můžete však alespoň zavítat do zdejší restaurace La Rotonde, v jejímž středu se točí opravdový kolotoč s malovanými dřevěnými koňmi.

Další zajímavou budovou na pobřežní promenádě je Palais de la Méditerranée vybudovaný ve stylu art déco – kdysi nejslavnější kasino ve městě, dnes luxusní hotel. Od roku 2014 si nedaleko niceské opery můžete na promenádě prohlédnout také zmenšenou repliku newyorské Sochy Svobody.

Promenáda se každoročně v únoru stává centrem poutavých barevných průvodů během karnevalu, který je jedním z největších v Evropě. Konají se tu především tzv. květinové bitvy (batailles des fleurs), během nichž účastníci průvodu z alegorických vozů hází květiny na přihlížející diváky.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY