PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Regent´s Park - Anglie, Londýn

Základní informace

Regent´s Park je se svou rozlohou 166 hektarů největším zatravněným územím v centrálním Londýně. K celému komplexu náleží ohromující růžové zahrady, londýnská ZOO na severu parku, hřiště vhodná pro různé typy sportů (fotbal, rugby, softbal, kriket), divadlo pod širým nebem, kde se hrají představení od konce května do začátku září, jezero vhodné pro (nejen) romantické plavby na lodičkách, spousta kaváren a restaurací. Navazuje na něj Primrose Hill (Kopec petrklíčů), ze kterého je krásný výhled na město.

Regent´s Park, Londýn, Anglie

Historie Regent´s Parku

Celá oblast, která je dnes známá právě pod názvem Regent´s Park, původně patřila králi Jindřichu VIII. a pod názvem Marylebone Park fungovala jako jeho honební revír. V roce 1811 se architekt John Nash na žádost prince regenta dal do díla a navrhl park v jeho dnešní podobě. Park měl mít kruhový tvar, vodní kanál, jezero a 56 vil, z nichž bylo postaveno pouze osm, ale jen dvě vydržely až do dnešní doby – St. John´s Lodge a The Holme. Do tohoto krásné prostředí usadily své sídlo také dvě významné organizace – Zoologická společnost (Zoological Society) a Královská botanická společnost (Royal Botanic Society). Další vlna rozkvětu parku proběhla během 20. století, když byly ve 30. letech vystavěny Zahrady královny Marie (Queen Mary´s Gardens). Ve stejném období také začalo místní divadlo pod širým nebem realizovat divadelní představení.

Co Regent´s Park nabízí návštěvníkům

Zahrady královny Marie, které jsou pojmenovány po manželce krále Jiřího V., jsou domovem pro více než 400 druhů růží. Jedná se jak o klasické a známé druhy, tak o nejmodernější a nejnovější druhy anglických růží. Kromě nich jsou v zahradě vysázeny také begonie, jejichž počet se blíží 9 000. Nejlepším obdobím pro návštěvu je první polovina června, kdy si můžete během posezení na bezpočtu laviček právě kvetoucí rostliny krásně vychutnat.

V současné době slouží park zejména jako místo pro odpočinek, aktivní trávení volného času i setkávání. Pro návštěvníky je park otevřen denně od 5 hodin ráno a je velmi dobře přístupný městskou hromadnou dopravou. Návštěvníci nemusejí kvůli procházce v parku nechávat své čtyřnohé kamarády doma, i když ti nesmějí do všech míst a někde musejí být na vodítku. Regent´s Park je také výborné místo pro milovníky cyklistiky a pikniků. Rozhodně neváhejte a zejména během teplých letních měsíců tento skvost v centru Londýna navštivte.

Nejbližší stanice metra: Regent´s Park

Zdroje:
http://www.royalparks.org.uk/…regents-park
http://www.royalparks.org.uk/…arys-gardens
http://www.visitlondon.com/…rimrose-hill
http://www.tripadvisor.com/…England.html
http://www.aviewoncities.com/…entspark.htm

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY