PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Rembrandthuis - Nizozemsko, Amsterdam

Základní informace

Rembrandthuis je oblíbené muzeum v centru Amsterdamu, sídlící v domě, kde Rembrandt von Rijn skoro 20 let žil, tvořil a vyučoval.

Rembrandt se narodil roku 1606 v Leidenu, odkud se ve svých 25 letech přestěhoval do dnešního hlavního města Nizozemska. Zpočátku bydlel u obchodníka s uměním Hendricka Uylenburgha na Antoniesbreestraat, kde často portrétoval Saskii, svoji budoucí manželku. Po svatbě se spolu roku 1635 přestěhovali do bohaté čtvrti Nieuwe Doelenstraat, ale už o 4 roky později se Rembrandtovi podařilo získat nádherný třípatrový dům v židovské čtvrti. Postavený byl v roce 1606 a v roce 1627 prošel rekonstrukcí, během níž mu přibyl tehdy módní trojúhelníkový štít.

Přepychový dům měl hodnotu 13 000 zlatých, které Rembrandt nebyl schopný vyplatit, i když Saskie byla bohatá manželka a jemu samotnému se už v té době dařilo. Proto zaplatil jen díl z této částky a s majitelem se dohodl na dlouhodobých splátkách. Manželé bydleli v přízemí, v prvním patře měl Rembrandt svůj ateliér a v podkroví vyučoval. Rodinné štěstí však nevydrželo dlouho. V roce 1642 Saskia zemřela a Rembrandt zůstal sám se svým synem Titem. Brzy nebyl schopný splácet své dluhy, a tak musel roku 1658 dům prodat a přestěhovat se do malého pronajatého domku ve čtvrti Jordaan, kde žil až do své smrti o 11 let později.

Na počátku 20. století bývalý Rembrandtův dům odkoupilo město, které tu zřídilo muzeum. Stalo se tak populární, že v 90. letech bylo rozšířeno a vše bylo uvedeno do stavu připomínající dobu, v níž Rembrandt žil. Protože Rembrandtovi věřitelé veškerý jeho majetek rozprodali, není vybavení původní. I tak si tu lze prohlédnout dobově vybavený kabinet, malířský ateliér, kuchyni a tiskařskou dílnu. Muzeum se může pochlubit kompletní sbírkou Rembrandtových grafik, kuriozitami, které sbíral, čtyřmi jeho olejomalbami a obrazy jeho učitel Pietra Lastmana či pracemi Rembrandtových žáků. Ateliér vyvolává pocit, že si mistr právě teď jen na chvíli odskočil.

Rada: Využijte možnosti bezplatných dílen, kde si můžete vytvořit a vytisknout vlastní lepty.

Oficiální webová stránka: https://www.rembrandthuis.nl

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
museum@rembrandthuis.nl

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY