PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Ring of Kerry - Irsko

Základní informace

Ring of Kerry je název tradiční, 179 km dlouhé cesty kolem poloostrova Iveragh v jihozápadní části Irska. Při jízdě po této cestě se mohou návštěvníci pokochat podmanivou horskou a pobřežní scenerií s mnoha zajímavými místy ke krátkému zastavení, např. průsmyk Moll´s Gap.

Ring of Kerry, Irsko Irsko Ring of Kerry Ring of Kerry, Irsko Irsko Ring of Kerry Ring of Kerry Coomakista, Irsko

Přestože většina silnice vede po dechberoucím pobřeží, turisté poznají i místní hluboké lesy, mohou zažít neopakovatelnou atmosféru malých vesnických hospůdek s tradiční irskou muzikou i užít si úžasných výhledů na široká údolí i divoké pobřeží Atlantiku. Jen málokdo odolá kilometrům písečných pláží a poloostrov nabízí náhled do více než deseti tisíc let dramatické historie Irska.

Cesta, na mnoha místech obrostlá barevnými rododendrony, vede kolem středověkých romantických hradů, starých klášterů, kamenných kruhových hrobek, nádherných zahrad, ale lze si tu zblízka prohlédnout i tajemné menhiry či tzv. oghanské kameny. Vše obklopují zelené pahorky či skalnaté vrcholky.
„Klenotem v koruně Kerry“ bývá nazýván národní park Killarney National Park na úpatí nejvyššího irského pohoří Macgillycuddy´s Reeks.

Tato cesta přitahuje návštěvníky už stovky let. K nejvyhledávanějším místům tu patří Mucross House u stejnojmenného jezera, který byl postaven v tudorovském stylu v 19. století dle plánů skotského architekta Williama Burnse, ruiny opatství na ostrově Innisfallen, jedna z největších kamenných pevností v Irsku Staigue, Derrynane House, v němž bydlel Daniel O´Connel, známý snahou o zrovnoprávnění katolíků v Irsku, či magický průsmyk Gap of Dunloe, nabízející nezapomenutelné výhledy.

Roku 2016 vznikla kolem poloostrova nová cyklostezka. Jejích 172 km sice milovníci extrémních výkonů zvládají během jednoho dne, ale většina návštěvníků si ji rozloží do třech dnů, aby si mohla okolní nádheru opravdu vychutnat. Všichni by se však měli připravit na náročná stoupání a prudké zatáčky, neboť cesta opravdu nepatří k nejjednodušším.

Ti, kteří se na Ring of Kerry vydají, mohou využít i nabídky golfových hřišť, možnosti projet se na kajaku či využít některý z útesů pro horolezectví. Nikdo by však neměl odjet, aniž by ochutnal místní speciality, k nimž patří např. čokoláda s krystalky mořské soli.

Rada: Pro absolvování okruhu lze využít nabídky mnoha cestovních kanceláří na výlet autobusem. Pojedete-li autem, vydejte se na cestu ve směru hodinových ručiček – vyhnete se tak kolonám autobusů a karavanů.

Oficiální webová stránka: https://www.ringofkerrytourism.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY