PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Riquewihr - Francie

Základní informace

Riquewihr je malebná vinařská vesnička vzdálená 10 kilometrů od Colmaru v jižní části alsaské vinné stezky.

Francie Riquewihr, autumn mountain landscape Francie Riquewihr

Její historie sahá až do doby Římanů, kteří tu postavili pozorovací věže u silnice, a archeologické výzkumy zde prokázaly hroby z 8. a 9. století. První písemnou zmínku o Riquewihr, tehdy ovšem ještě ve tvaru Richovilare, lze najít roku 1049 v darovací listině klášteru Sainte-Croix-en-Plaine nedaleko Colmaru. V roce 1324 koupila tuto oblast württemberská hrabata, kterým patřila až do Velké francouzské revoluce, kdy byla roku 1796 připojena k Francii.

Riquewihr má skvělou polohu mezi alsaskou rovinou a vrcholky Vogéz, které tvoří přirozenou hradbu, chránící oblast proti západním větrům a dešťům. Vzniklo tu tak ideální prostředí pro pěstování vína, které celému okolí přináší už po staletí prosperitu. K nejoblíbenějším místním vínům patří Riesling, Pinot Gris, ale i Tokay.

Další výhodou Riquewihr je i fakt, že se tu snoubí kvalitní víno s úžasnou architekturou. Jako jedno z mála míst v této oblasti nebyl zničen během druhé světové války a zachoval si autentický charakter. Díky svým padesáti budovám vyhlášeným národní památkou připomíná spíše živoucí skanzen. Hradby ze 13. století se strážními věžemi chrání domy a nádvoří z 15. až 18. století. Množství turistů sem přijíždí za úchvatnou atmosférou uliček dlážděných kočičími hlavami a dvorků s lodžiemi, ztracených v záplavě pestrobarevných květů.

Vchod do této vesnice, která je považována za nejkrásnější na alsaské vinné stezce, střeží opevněná věž Dolder, která je se svými 25 metry nejvyšší stavbou v celém Riquewihru. Původně sloužila jako zvonice a bydlely v ní rodiny strážců, kteří měli za úkol každý večer bránu zavírat. V další původní městské bráně Cour de Bergers si lze prohlédnout padací mříž, vězení či mučírnu. Za prohlídku stojí i malebné náměstí Place des Trois-Églises, dům vinařů z 16. století či Alsaské muzeum komunikace, zaměřené na historii poštovních služeb a telekomunikace v Alsasku.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY