PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Robin Hood´s Bay - Anglie

Základní informace

Robin Hood´s Bay je malebná vesnička v Národním parku North York Moors, ležící asi 8 kilometrů jižně od Whitby v severoanglickém hrabství Yorkshire.

Robin Hood´s Bay je nejnavštěvovanější vesnicí na pobřeží Yorkshiru. Její název je doložený už v první polovině 14. století v dopise, v němž si vlámský hrabě Ludvík I. stěžuje králi Edwardu III., že vlámští rybáři byli uneseni do vesnice tohoto jména. Její první popis pak pochází z roku 1536, kdy ji topograf Jindřicha VIII. popsal jako rybářskou vesničku s dvaceti čluny na pobřeží o délce jedné míle.

Podivný název tohoto sídla vysvětlují hned dvě místní pověsti. Jedna z nich tvrdí, že si tu nejslavnější anglický hrdina schoval lodě pro případ, že by potřeboval rychle uniknout nepřátelům, a druhá líčí, jak Robin Hood ochránil přístav před francouzskými piráty.

Dějiny vesnice jsou spojeny s rybářstvím a pašováním. Největší rozvoj rybářství tu nastal v 17. století, kdy rostl trh se sledi. Pašování se rozrostlo především o století později, kdy tímto přístavem prošlo obrovské množství čaje, ginu, rumu, brandy a tabáku z Francie a Nizozemska. Dobové zápisy dokumentují v této souvislosti několik událostí, např. v roce 1773 vyhnali místní řezníci střelbou tři lodě pašeráků, či o 6 let později je popsána bitka mezi pašeráky a místními, která se tu strhla o 200 sudů brandy a ginu a 15 pytlů čaje. Mnoho domků má úkryty pod podlahou a ve zdech a údajně je většina obydlí propojena sítí podzemních chodeb.

Dnes žije Robin Hood´s Bay především z turistického ruchu. Její návštěvníci najdou v malebné vesničce v úzké rozsedlině bludiště uliček dlážděných kočičími hlavami, které strmě stoupají po skalnatých svazích. Vesnice se také pyšní malebným přístavem s krásnou pláží.

Protože toto území leželo před miliony let hluboko v moři a živočichové zůstávali pohřbeni v bahně, lze tu nalézt množství fosilií a okolí vesnice je považováno za jedno z nejlepších nalezišť ve Spojeném království.

Oficiální webová stránka: https://www.robin-hoods-bay.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY