PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Rochester - Anglie

Základní informace

Rochester je půvabné městečko s asi třiceti tisíci obyvateli, ležící padesát kilometrů západně od Londýna u ústí řeky Medway v hrabství Kent.

Rochester Castle, Anglie Rochester Castle, Anglie

O historii Rochesteru je známo, že se zde usadili Keltové, které později vystřídali Římané, jejichž přítomnost se odráží i v samotném názvu města. V roce 604 tu pak svatý Augustin založil druhé biskupství v Anglii.

Na místě původního kostelíku dnes stojí katedrála, jejíž základy sahají až do 12. století. Velká část z ní však byla poničena požárem a nepokoji občanské války, a tak musela v 19. století projít celkovou rekonstrukcí. Právě tady byly dříve uloženy ostatky Viléma z Perthu, zbožného pekaře, který se vydal na pouť do Svaté země. Došel však jen do Rochesteru, kde byl oloupen a zavražděn. K jeho hrobu se začali sjíždět poutníci a město se krátce stalo konkurencí Canterbury. V kostele jistě stojí za pozornost nádherné západní průčelí se zbytky soch krále Šalamouna a královny ze Sáby. V interiéru lze pak obdivovat i pozůstatky fresek ze 13. století, chórové lavice z roku 1227 a raně gotickou kapli.

Dominantou města jsou zbytky hradu vzpínajícího se nad řekou. Jeho základem je donjon, který byl ve své době nejvyšší v celé Anglii. Skoro třicet metrů vysoká stavba je obehnána hradbami, posílenými několika věžemi.

Na High Street pod hradem se mezi malebnými domky skrývá radnice. Červená cihlová stavba se sloupovým průčelím byla postavena roku 1607. Dnes ukrývá Guildhall Museum, které se zaměřuje především na vězeňské lodě zvané hulks.

Jen kousek od Rochesteru v Gads Hill žil a zemřel anglický spisovatel Charles Dickens. Právě ve městě a jeho okolí našel inspiraci pro mnoho postav svých knih a množství budov rochesterské High Street nese plakety s popisem, jak právě dané místo spisovatel využil ve svém díle. Každý rok v červnu se tu také koná Rochester Dickens Festival. Místní obyvatelé si obléknou kostýmy postav z Dickensových knih a celá High Street se promění v typickou ulici 19. století.

Rada: Všimněte si zelené poštovní schránky před radnicí. Není to místní módní výstřelek. Naopak se jedná o původní barvu, jakou schránky měly na počátku své existence.

Oficiální webová stránka: https://en.wikipedia.org/wiki/Rochester,_Kent

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY