PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Rothenburg - Německo

Základní informace

Rothenburg ob der Tauber je půvabné městečko na řece Tauber v severozápadní části německé spolkové země Bavorsko.

Rothenburg ob der Tauber, Německo Rothenburg ob der Tauber, Německo Rothenburg, Německo

Zachovalé středověké centrum s hrázděnými i štítovými domy leží na okraji plošiny, která příkře klesá k řece Tauber. Klikaté uličky, tichá zákoutí, malebná náměstí s kašnami a obchůdky s tradičními výrobky tvoří kompaktní centrum obehnané hradbami s množstvím bran a obranných věží. To vše láká nejenom návštěvníky z celého světa, kterých se tu každý rok ubytuje přes 400 000, ale i filmaře, kteří město využívají jako nádherné kulisy. Objevilo se dokonce i ve dvou dílech série o Harry Potterovi.

Na místě dnešního Rothenburgu stávala už v 5. století př. n. l. keltská pevnost, zvaná Engelsburg. Větší slávy se však tomuto území dostalo až roku 1142, kdy tu Konrád III. postavil říšský hrad. Ten však v roce 1356 zničilo zemětřesení, takže z něj zbyla jen kaple. Ještě předtím roku 1274 město povýšil Rudolf I. na svobodné říšské město, kterým zůstalo až do počátku 19. století, kdy bylo připojeno k Bavorskému království.

Důležitý mezník v dějinách Rothenburgu představovala třicetiletá válka. Město se přidalo na stranu protestantů, takže když jej dobyla katolická císařská armáda pod velením generála Johanna Tserclaes von Tilly, mělo být okamžitě vypáleno. Dle legendy však radní dostali spásný nápad a generálovi nabídli třílitrový pohár vína. Tilly nezaváhal a vyhlásil, že jestli se najde někdo, kdo jeho obsah vypije na jeden doušek, město ušetří. K jeho překvapení se okamžitě přihlásil sám starosta Georg Nush, který svým neobvyklým výkonem Rothenburg zachránil před zkázou.

Dnešní Rothenburg žije především z turistického ruchu. Svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství památek, muzeí, pomníků, církevních staveb, ale i možnost prohlídky historického podzemí. Málokdo si také nechá ujít vánoční obchod, kde si lze celoročně užít atmosféru zimních svátků připomínající Německo poloviny 20. století.

Rada: Při návštěvě Rothenburgu nezapomeňte ochutnat místní specialitu zvanou Schneebal. Jedná se o upečenou kouli ze stočených širokých nudlí, tradičně posypanou cukrem a skořicí.

Oficiální webová stránka: https://tourismus.rothenburg.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY