PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Rýnský vodopád - Švýcarsko

Základní informace

Rýnský vodopád (Rheinfall) je největším a nejmohutnějším vodopádem v Evropě. Jeho vody burácí a duní v nejsevernějším švýcarském kantonu Schaffhausen v blízkosti německých hranic.

Rýnské vodopády, Schaffhausen, Švýcarsko Rýnské vodopády, Schaffhausen, Švýcarsko Rýnské vodopády, Švýcarsko

Výška vodopádu je 23 m a jeho šířka je skutečně úctyhodná: kolem 150 metrů. Ohromující je také mohutnost jeho vod, za vteřinu se totiž ve vodní tříšti prožene průměrně kolem 700 m3 vody, i když vůbec nejvyšší zjištěný průtok byl dokonce 1295 m3 vody. Impozantní vodopád vznikl podle odborníků již v době před 14–17 tisíci let.

Rýnský vodopád dnes přijíždějí obdivovat návštěvníci z celého světa. V bezprostřední blízkosti vodní masy je pro ně k dispozici několik restaurací a možností občerstvení a také obchůdky se suvenýry. Skutečným zážitkem je plavba na některé z výletních lodí, které vyplouvají na krátké vyhlídkové plavby po jezeře a pod vodopád. Vybrat si můžete z několika typů plaveb, jednou z těch nejlepších je výlet ke skále stojící přímo uprostřed vodopádu, na níž vlaje švýcarská vlajka. Po skále člověk může po kamenných schodech vystoupat až na její vrchol a žasnout nad mohutností hřmících vod pod sebou. V nejkrásnějším hávu se pak Rýnský vodopád ukazuje návštěvníkům každoročně 1. srpna, kdy jej u příležitosti výročí vzniku Švýcarské konfederace ozáří barevný ohňostroj.

Nad vodopádem stojí dva zámky, ze kterých si rovněž můžete užít krásný výhled. Menší ze staveb stojí na severním břehu a jmenuje se Schlössli Worth. Až do 19. století sloužil jako překladiště zboží a dnes je v něm restaurace s vyhlídkou. Na levém jižním břehu stojí renesanční zámek Laufen, dnes rovněž přeměněn na luxusní restauraci. Ze zámku vedou schody na vyhlídkovou plošinu, která je umístěná téměř u samého okraje vodopádu.

Oficiální webová stránka: www.rheinfall.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY