PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Saint-Paul-de-Vence - Francie

Základní informace

Saint-Paul-de-Vence je malebné opevněné městečko rozkládající se na vrcholku kopce nedaleko města Nice v jižní Francii. Město proslulo především svojí uměleckou minulostí a přítomností mnoha malířů slavných jmen. Od 60. let minulého století je také domovem proslulé Fondation Maeght, jedné z nejvýznamnějších galerií moderního umění v Evropě.

St Paul de Vence, Francie

Silueta Saint-Paul-de-Vence patří k těm nejkrásnějším obrazům francouzských vesnic. Vnitrozemské městečko na kopci s výhledem na moře v sobě skrývá úzké křivolaké uličky s kamennými domky, ve kterých sídlí na sedm desítek malých uměleckých galerií či ateliérů.

Po první světové válce se Saint-Paul-de-Vence stalo oblíbeným místem četných malířů, v čele se Signacem, Picassem, Miróem, Ernstem či Chagallem. Marc Chagall našel na zdejším malém hřbitově na jižním konci obce spolu se svou ženou Vavou také místo svého posledního odpočinku. Většina malířů v minulosti bydlela či se alespoň chodila občerstvovat do hotelu s restaurací La Colombe d’Or (Zlatá holubice), do nějž se můžete zajít podívat i vy. A litovat rozhodně nebudete, protože zdejší restaurace je pověstná tím, že na jejích stěnách visí umělecká díla od malířů, kteří v krizových poválečných letech neměli peněz nazbyt a za jídlo platili právě svými obrazy. Ve „Zlaté holubici“ uvidíte díla Picassa, Légera nebo třeba kresbu Charlieho Chaplina.

Hlavní ulice v městečku se jmenuje Rue Grande a lemují ji umělecké galerie a velký počet obchodů. Na samém vrcholku kopce stojí zdejší hlavní kostel Église collégiale, jehož nejstarší částí je románský kůr z 12. století. Uvnitř můžete obdivovat nádherné náboženské obrazy, včetně jednoho díla od významného italského renesančního malíře Tintoretta. Kostel stojí na náměstí Place de l’Église, na němž narazíte také na Kapli bílých kajícníků ze 17. století nebo na muzeum místní historie Musée d’Histoire Locale. Nejvýznamnější muzeum v Saint-Paul-de-Vence však leží dole pod vesnicí a je jím proslulá Fondation Maeght, vynikající galerie moderního umění.

Oficiální webová stránka: www.saint-pauldevence.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY