PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Saintes Maries-de-la-Mer - Francie

Základní informace

Les Saintes-Maries-de-la-Mer je půvabné provensálské městečko, obklopené písečnými plážemi, na jihu Národního parku Camargue ve francouzském regionu PACA.

Francie Saintes-Maries-de-la-Mer, church Notre-Dame-de-la-Mer

Klikaté úzké uličky plné obchodů v centru městečka se stáčí kolem malého kostelíka z 12. století, v němž jsou uchovány relikvie Marie Jakobovy a Salome. Za jejich služebnicí Sárou se sem každý rok koncem května sjíždí davy návštěvníků na velké cikánské slavnosti. Dle legendy se tu totiž po Kristově ukřižování vylodily tři Marie a jejich služebná Sára spolu s Martou, Lazarem a Maximem. Máří Magdaléna spolu s Maximem odešli do dnešního Sainte-Maxime, v jehož kostele jsou dle pověsti pochováni, Marta v Tarasconu zabila draka a dvě z Marií a Sára našly místo svého posledního odpočinku v dnešním Les Saintes-Maries-de-la-Mer. Právě ony daly městečku jméno, neboť do češtiny přeložený název znamená Svaté Marie z moře.

Černá Sára, zvaná La Vierge Noire, tedy Černá Panna, je považována za patronku cikánů a každoročně se k ní sjíždí poutníci z celého světa, aby jí vzdali hold. Během slavnosti, které se účastní až 40 tisíc lidí, nese procesí její sochu na pláž, kde probíhá kázání za přítomnosti camargueských jezdců na bílých koních.

Malebné městečko však nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavostí i po zbytek roku. Pravidelně se zde konají trhy, na pláži stojí moderní aréna, v níž probíhají býčí zápasy, kousek od kostela se nachází muzeum Musée Baroncelli, pojmenované po markýzovi, který jako první roku 1935 vedl procesí, a všude čekají kavárničky a restaurace, v nichž lze ochutnat místní speciality. Nikdo by si tu neměl nechat ujít maso z místních černých býků, camargueský salát či čerstvé plody moře.

Rada: I v největším vedru stojí za to se překonat a vyšplhat 53 schodů na střechu kostela. Nenápadné dřevěné dveře, vedoucí na úzké točité schodiště, najdete z druhé strany kostela proti hlavnímu vchodu.

Oficiální webová stránka: www.saintesmaries.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY