PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Salisbury - Anglie

Základní informace

Salisbury je typické anglické městečko v hrabství Wiltshire. Může se pochlubit nejvyšší katedrálou v celé Británii a současně nejvyšší budovou na světě postavenou a dochovanou ze 14. století. To je také jeden z důvodů, proč tu nenajdete mrakodrapy a sídliště, která by narušovala tak významnou dominantu města.

Anglie Salisbury, Milford Street

Vznik města Salisbury

Město Salisbury bylo založeno v roce 1220, když tehdejší obyvatelé opustili původní sídlo Old Sarum a přesunuli se na vhodnější místo na soutoku řek Avony, Nadder a Bourne. Zde vystavěli nové město a za obdivuhodně krátkých 38 let i novou velkolepou gotickou katedrálu. Město se rychle rozvíjelo a brzy se stalo hlavním centrem oblasti. Ve 14. století byly postaveny městské hradby se čtyřmi bránami (High Street Gate, St Ann's Gate, Queen's Gate a St Nicholas's Gate).

V Salisbury se již od roku 1227 konají každé úterý a čtvrtek pravidelné trhy. V průběhu 15. století byl prostor na tržišti vyznačen kamennými kříži, které vymezovali oblast prodeje jednotlivých druhů zboží. Do současné doby se dochovala pouze bývalá krytá drůbeží tržnice Poultry Cross.

Dnes je Salisbury příjemným městečkem lákajícím návštěvníky především svým historickým centrem, překrásnou katedrálou a oblastí původní osady Old Sarum. Je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu slavné památky Stonehenge, ležící asi 13km od města.

Vzdálenost od Londýna: cca 140km

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY