PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Salon-de-Provence - Francie

Základní informace

Salon-de-Provence je město ležící asi 30 kilometrů od Aix-en-Provence na jihu Francie v regionu PACA.

Francie Salon de Provence, Tour de l´horloge

Město má ideální strategickou pozici mezi pohořím Alpilles, národním parkem Camargue a cestou z Aix-en-Provence do Marseille. Pyšní se i nádherným okolím, v němž převládají olivovníkové háje.

Salon-de-Provence patří k nejstarším sídlům v Provence. První zmínka o Villa Salonne pochází z roku 871, kdy se jednalo o zemědělskou usedlost, patřící klášteru svatého Spasitele v Marseille. Naproti ní na skále Le Puech založil o století později arcibiskup z Arles pevnost, kolem které se usadili zemědělci a obchodníci, kteří tu ve 12. století postavili pro svou ochranu hradby. Zbytky z jejich věží lze vidět dodnes. Pevnost byla ve 13. století přebudována v Château de l´Empéu. Na jeho malebném nádvoří se dnes nachází vchod do muzea, v jehož místnostech jsou vystaveny uniformy, oděvy a vojenské řády od 17. století do roku 1918.

K významným osobnostem tohoto města patřil např. Nostradamus, tedy astrolog Kateřiny Medicejské, který se tady usadil v roce 1547 a žil tu až do své smrti roku 1566. Jeho dům se dnes změnil v muzeum, věnované životu a osobnosti tohoto věštce.

V roce 1526 se zde narodil Adam de Craponne, který vymyslel soustavu zavlažovacích kanálů, které do města přiváděly vodu z řeky Durance. Jeho systém změnil osud Salon-de-Provence a přinesl velký rozvoj zemědělství i průmyslu. Svou vděčnost tomuto muži vyjádřilo město v roce 1854 vztyčením jeho sochy, která stojí před radnicí ze 17. století. I díky němu se ze Salon-de-Provence stalo průmyslové centrum, které vydělávalo především výrobou oleje a mýdla.

Za zhlédnutí stojí i hodinová brána z 18. století, kostel svatého Michala a tři století stará a mechem porostlá kašna Fontaine Moussue. O zvycích a tradicích regionu, stejně tak o přírodní historii a o zemědělských aktivitách, je možné se dozvědět v Le musée de Salon et de la Crau.

Oficiální webová stránka: www.visitsalondeprovence.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY