PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Sankt Goar - Německo

Základní informace

Sankt Goar je obec s necelými 3 000 obyvateli ležící na řece Rýn ve spolkové zemi Rheinland-Pfalz; nad městem se nachází ruiny hradu Rheinfels ze 13. století; nedaleko obce se také nachází známá skála Loreley.

Burg Rheinfels, Sankt Goar, Německo

Sankt Goar leží uprostřed celku zvaného Údolí horního Rýna, který byl v roce 2002 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je pár kilometrů od něj se nachází slavná skála, na níž si dle pověsti česala své zlaté vlasy a lákala lodníky do záhuby víla Loreley.

Přestože okolní krajina byla osídlená už v době římské, svůj název získalo město až v 6. století. Dřívější pojmenování Wochara bylo vystřídáno Sankt Goar, odkazujícím na mladého mnicha Goara, který sem přišel z Akvitánie v jihozápadní Francii. Usadil se v jeskyni na Rýně, kde žil jako poustevník, a jako misionář byl velmi oblíben mezi místními obyvateli, obzvláště pak mezi lodníky. Právě on postavil na místě dnešního města hospic a kapli.

K životu svatého Goara se váže množství legend, a tak není divu, že když roku 575 zemřel, jeho hrob se stal poutním místem a celé osídlení bylo podle něj pojmenováno.

Od roku 1190 město spadalo pod vojenskou ochranu a jurisdikci hrabat z Katzenelnbogen. Právě člen tohoto rodu Diether V. nad Sankt Goar postavil mocný hrad, zvaný Rheinfels.

Sankt Goar poté často měnil majitele a střídaly se i země, k nimž příslušel – spadal i do Pruska či Francie. Až teprve v roce 1946 se stal součástí nově vzniklé země Porýni-Falc.

Městské památkové zóně vévodí jedna z největších zřícenin hradů na Rýně Rheinfels. Obdivovat tu lze stavební techniku rodu Katzenelnbogen ze 14. století, ale i honosné opevnění ze 16. a 18. století.

Z původních městských hradeb ze 14. století se dochovala jen strana směrem k horám se dvěma třípatrovými věžemi, zvanými Kanzleiturm a Hexenturm, a zřícenina tzv. Holubí věže.

Za pozornost stojí i kostel Stiftskirche, postavený v 11. až 15. století, který se pyšní nádhernými nástěnnými malbami ve stylu vrcholné gotiky z let 1469 až 1479.

Oficiální webová stránka: https://www.st-goar.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY