PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Science Centrum Spectrum - Německo, Berlín

Základní informace

Science Center Spectrum, neboli Centrum vědy Spectrum, je moderní interaktivní vědecké muzeum v Berlíně.

Myšlenka na zřízení muzea, kde by bylo možné v praxi si vyzkoušet různé vědecké experimenty, není vůbec nová. Přichází s ní už v 17. století filozof Francis Bacon. Jako první se podobné muzeum objevilo na konci 60. let 20. století v USA a v roce 1982 zřídilo dnešní Německé technické muzeum rozsáhlé oddělení experimentů, které se později rozrostlo na samostatné Centrum vědy Spectrum. Své místo získalo v nenápadné budově z červených cihel ve stínu Technického muzea. Jeho výstavy však ohromí každého. Na rozsáhlé ploše 1400 m² si ve čtyřech poschodích mohou návštěvníci vyzkoušet více než 150 experimentů a prohlédnout si množství vědeckých nástrojů a dokumentů.

V srpnu 2013 byla ukončena modernizace centra, a tak tu dnes návštěvníky všeho věku (muzeum je určeno pro děti od 4 let, ale na své si tu přijdou i dospělí) mohou najít odpovědi na různé otázky, jako „proč je nebe modré,“ či „jak je možné, že se letadlo udrží ve vzduchu.“ Spectrum představuje ráj pro všechny, kteří mají chuť objevovat a zkoumat. Zábavnou formou jsou tu vysvětleny fyzikální zákony, ale i základy vědy a technické principy. Zájemci tady mohou proniknout do tajů akustiky, optiky, radioaktivity či termodynamiky, pochopí principy a zákony magnetismu, mechaniky, pohybu, elektřiny či tepla a prozkoumají mikro i makrokosmos. Za pozornost stojí i Foucaultovo kyvadlo či pokus, při němž vytváříte duhu. Centrum intenzivně využívá všech lidských smyslů a od návštěvníků vyžaduje aktivní zapojení se.

Rada: Na vstupenku, kterou si koupíte do Science Center Spectrum, můžete navštívit i vedlejší Německé technické muzeum. Jen obě místa musíte stihnout ve stejný den.

Oficiální webová stránka: https://sdtb.de/spectrum

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY