PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Sea Life Brighton - Anglie, Brighton

Základní informace

Sea Life Brighton je soustava akvárií, nádrží a terárií v historické budově v centru Brightonu, přímo naproti slavnému zábavnímu molu.

Nejstarší fungující akvárium na světě našlo své stálé místo ve viktoriánské budově z roku 1872. Při jeho návštěvě mohou zájemci projít fascinující cestu oceánem od pobřeží až do nekonečných hlubin. Navíc zde mohou prožít dobrodružství v prostředí deštného pralesa či poznat skrytá tajemství korálových útesů.

Dominantou Sea Life Brighton je obrovská nádrž o hloubce tří metrů a objemu neuvěřitelných 750 000 litrů. Její obyvatele, kterých je více než tři tisíce, je možné si důkladně prohlédnout skrze skleněné okraje akvária, ale asi největší zážitek přináší prosklený tunel. Když jím procházíte, proplouvají kolem vás žraloci, rejnoci a želvy, následovány neskutečným množství tropických ryb všech barev.

Zcela novou perspektivu nabízí i pohled ze člunu se skleněnou podlahou, který je první svého druhu ve Spojeném království. Pro ty, kteří by se chtěli místním živočichům ještě více přiblížit, je připravená (po předchozím objednání) možnost se do nádrže potopit a blíže se seznámit např. se žraloky černoploutvými, hnědými či zebrovitými, ale i se dvěma karetami obrovskými.

V menších akváriích si lze důkladně prohlédnout i mořské koníky či nádherné hvězdice. Pro ty, kteří se ještě nenasytili pohledu na úžasný život v oceánu, je připraveno několikrát denně krmení živočichů, při němž je možné se některých zvířat i dotknout. Sea Life Brighton nabízí také pohled „Za scénu“, kde zájemce mořští biologové seznámí se zásadami i praxí ochrany vodstva a mořských živočichů.

Novinkou je tu oddělení recyklace, kde je objasňována důležitost tohoto procesu, přičemž si jej každý může vyzkoušet i v praxi a přeměnit plastovou láhev na jiné předměty.

Rada: Při prohlídce akvária na chvilku odtrhněte zrak od rozmanitých mořských živočichů a s pohledem vzhůru se nechte uchvátit nádhernou viktoriánskou architekturou konce 19. století.

Oficiální webová stránka: https://www.visitsealife.com/brighton

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY