PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Segovia - Španělsko

Základní informace

Segovia je město ve středním Španělsku ležící severně od Madridu v autonomní oblasti Kastilie a León. Historická část města bývá často přirovnávána k lodi. Akvadukt a staré město je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Alcazár, Segovia, Španělsko Akvadukt, Segovia, Španělsko Alcázar, Segovia, Španělsko

Úchvatný vzhled městu dodává už jeho poloha na skalnatém ostrohu mezi řekami Eresma a Clamores. Díky svému tvaru bývá často přirovnávána k lodi, kde příď tvoří Alcázar, stěžně věže katedrály a kormidlo zastupuje antický akvadukt.

Ten tu na konci 1. století n. l. postavili Římané, aby přivedli vodu z řeky Rio Frío do své vojenské základny do Segovii. Kvalita vody byla zajištěna řadou filtrovacích nádrží. Stavba 728 metrů dlouhá a 28 metrů vysoká, sestávající ze 167 oblouků, byla postavena z kvádrů bez použití malty a svému účelu sloužila až do konce 19. století.

Trojlodní katedrála, vysvěcená roku 1678, je posledním velkým gotickým chrámem ve Španělsku. Začala vznikat pět let poté, co byla roku 1520 během povstání kastilských měst zničena její předchůdkyně. Už zdálky nelze přehlédnout její 67 metrů vysokou renesanční kupoli a o dvacet metrů vyšší zvonici. V jejím interiéru je možné obdivovat původní vitráže či barokní oltáře a množství skvostů skrývá i katedrální muzeum.

Alcázar, tedy obecně hrad nebo palác, sloužící jako královské sídlo, vyrostl v Segovii už ve 12. století, ale jeho větší část byla postavena až v první polovině 15. století. Jeho dnešní podoba je však už daná romantizující přestavbou po požáru v roce 1862.

Tvar stavby určuje především jeho poloha na skalním výběžku. Zdálky už je vidět jeho špičaté věže, typické pro španělské hrady, a nechybí ani mohutná hranatá věž, sloužící jako vězení. V interiéru si mohou návštěvníci prohlédnout trůnní sál, královský sál či Komnatu borových šišek, která svůj název dostala dle zlatého zdobení stropu.

V Segovii se nachází množství církevních staveb, jako je např. monumentální kostel San Esteban, kostel San Juan de los Caballeros s dochovaným portikem, zdobeným sochami, či San Martin s úchvatnými arkádami a hlavicemi.

Ze světských staveb vyniká poslední z románských bran Arco de La Claustra, soukromý dům Casa de los Picos, jehož fasádu zdobí diamantová bosáž, či obranná věž Arias Davila s urskými ornamenty ze 16. století.

Oficiální webová stránka: www.turismodesegovia.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY