PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Silbury Hill - Anglie

Základní informace

Silbury Hill je největším pravěkým náspem v Evropě vytvořeným člověkem. Výškou 40 metrů a rozlohou 2 hektarů se objemem blíží některým menším egyptským pyramidám. Nachází se nedaleko Avebury a je součástí komplexu prehistorických památek (Stonehenge, Avebury a další) zapsaného na listinu památek UNESCO. Jeho původní význam je stále nejasný a je předmětem nejrůznějších zkoumání. Mnoho historických artefaktů se zde však nalézt nepodařilo.

Silbury Hill, Anglie Silbury Hill, Anglie

Co si můžete prohlédnout

Silbury Hill byl postaven z křídových kvádrů a písku získaných z nedalekého okolí. Podle odhadů archeologů byl Silbury Hill vystavěn zhruba v roce 2750 před n.l. a jeho dokončení si vyžádalo 18 milionů hodin práce, což představuje 500 osob pracujících po dobu 15 let!

Kopec má kruhovou základnu o průměru 167 metrů. Vrchol kopce je plochý a má poloměr 30 metrů. Existují domněnky, že kopec byl původně zaoblený, ale v období středověku byl zploštěn, aby ho bylo možné použít jako základnu pro stavby, pravděpodobně obranného charakteru. Při stavbě byl nejdříve vybudován menší kopec, který byl později výrazně rozšířen. Stavba to byla velmi precisní, základy kopce tvořily dokonalý kruh. Výzkumy ukázaly, že střed plochého vrcholu a střed kužele, který by kopec vytvořil, se rozházejí méně než o jeden metr.

První průzkum kopce se odehrál v roce 1776, kdy byla vytvořena svislá šachta vedoucí z vrcholu. Od té doby došlo k mnoha dalším průzkumům a do kopce byly vyhloubeny další tunely, které jeho stavu příliš neprospěly. Po silných deštích v roce 2002 se sesypala původní šachta z roku 1776 a vytvořila díru na vrcholu kopce. Ten byl pak uzavřen pro veřejnost. Nálezy v okolí kopce v březnu 2007 vedly k závěru, že ke kopci kdysi přiléhala římská vesnice o velikosti 24 fotbalových hřišť. V letech 2007 a 2008 proběhly na kopci rozsáhlé stabilizační práce, kdy byly původní tunely znovu zaplněny stovkami tun křídy.

Silbury Hill je i nadále uzavřen pro veřejnost, můžete si ho jen prohlédnout z vyhlídkového místa. Vstupné se neplatí.

Vzdálenost od Londýna: cca 130km

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY