PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Silverstone - Anglie

Základní informace

Silverstone je závodní okruh ležící nedaleko města Northampton ve střední Anglii. Okruh se nachází v areálu bývalého vojenského letiště z 2. světové války. Závodní okruh v Silverstone patří k nejstarším stále využívaným okruhům série závodů F1.

Během druhé světové války začalo na britské půdě rychle vznikat množství nových provizorních letišť, která sloužila jako základny pro britské a americké bombardéry. Jedno z nich postavila RAF v březnu roku 1943 i u vesničky Silverstone. Mělo tři přistávací dráhy, umístěné do tvaru trojúhelníku, a jako vojenské letiště sloužilo i krátce po roce 1945.

Poté začali opuštěný prostor využívat motorističtí nadšenci. Už roku 1947 tady poměřila své síly a schopnosti skupina dvanácti závodníků. Jednalo se však o soukromou akci přátel, z nichž jeden Maurice Geoghegan, žijící v právě v Silverstone, upozornil na ideální dráhu. Právě on se během prvního závodu střetl s ovcí, která se sem zatoulala. Tato událost pak dala vzniku neformálnímu názvu místního závodu Mutton Grand Prix.

První oficiální soutěž tu uspořádal o rok později Royal Automobile Club. 2. října 1948 tu poprvé sto tisíc diváků, chráněných jen provazy a balíky sena, sledovalo asi první British Grand Prix. Konalo se nejenom poprvé po válce, ale poprvé už od roku 1927. Slavným vítězem se tenkrát stal Ital Luigi Villoresi se svým vozem Maserati. Tehdy měla celá závodní dráha ještě délku 4694,4 metry. Postupně se však prodlužovala s tím, jak se měnila trasa závodu. Zatímco v letech 1990 a 1991 se tu jezdilo na ultra rychlé trati, kde závodníci vybírali zatáčky v plné rychlosti, dnes se jedná spíše o okruh s technickými výzvami a několika náročnými místy. Jeho délka v současné době dosahuje 5891 metrů. Ustálila se tak po přestavbě v roce 2010, kdy do celého závodiště bylo investováno přes pět milionů liber.

Přestože se jedná o jeden z nejslavnějších závodních okruhů na ostrově, za celou dobu jeho fungování jej navštívil britský monarcha jen jednou: v roce 1950 tu král Jiří VI. oslavil získání statusu evropské Grand Prix.

Oficiální webová stránka: www.silverstone.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY